Pixmac000083821157Máte problém s váhou, nie ste úplne spokojná a chceli by ste niekoľko pár kíl zhodiť alebo len o čosi upraviť jedálniček? Potom by ste sa mali zamyslieť nad pomerne veľkou zmenou, a to je pripravovanie si jedál do práce doma. Chudnutie alebo zdravý životný štýl vyžadujú váš drahocenný čas, varenie je jedným z ústupkov, ktoré by ste mali spraviť. Len tým, že si budete jedlá pripravovať sama sa presvedčíte, že všetky ingrediencie sú zdravé a jedlo má nutričné hodnoty, aké potrebujete na chudnutie. Varenie počas pracovného týždňa je síce náročné, no vyplatí sa v podobe úbytku kilogramov.

Ak chodíte na pravidelné obedy počas svojich pracovných prestávok, väčšinou neviete, čo počas nich skonzumujete. V reštauráciách nebudú kvôli vám používať kokosový olej, variť bez soli alebo sa vyhýbať múke. Avšak, to všetko si môžete zariadiť, ak si budere variť jedlá doma. Presne budete vedieť, čo a v akom množstve si do obedára dávate a čo počas nasledujúceho dňa vaše telo prijme. Ľahšie sa vám tak bude rozoznávať, kde robíte v stravovaní chyby a čo by ste mohli zmeniť k lepšiemu.

Vôbec nie je pravda, že musíte variť každý deň, veď nie je žiadnou tragédiou, ak budete jesť to isté jedlo dva dni po sebe a nemusíte tak tráviť v kuchyni úplne každý deň. Spravte si plán na celý týždeň a budete tak aj vedieť nakúpiť naraz, nie je potrebné chodiť do obchodu vždy po práci. Zdravo variť je umenie, ktorému sa budete musieť časom priučiť. No zručnosťami sa naučíte, ako si jedlá vylepšovať a nutrične ich dostať na potrebné hodnoty.

Snažte sa jedlá obmieňať, aby ste sa nimi neunavili a neznechutili ste si ich. Prvé dni sa budete určite stretávať so zvedavými pohľadmi, nekonečnými otázkami a možno aj posmešnými poznámkami. Rozumne vysvetlite, prečo je lepšie variť si sama pre seba. Nielen kvôli zdravému životnému štýlu, ale aj z finančného hľadiska. Určite viac ušetríte, ak si budete variť obedy sama, ako si ich každý deň kupovať v reštauráciách.

Foto: pixmac.sk, gewoon bob – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!