Určite sa to už stalo aj vám. Možno ste listovali v módnom časopise alebo tie krikľavé legínsy vyzerali na tej dlhonohej štíhlej blondíne tak úžasne. Au…napriek tomu, že k vám zrkadlo v skúšobnej kabínke nebolo také zhovievavé, tento kúsok ste si predsa len zadovážili do svojho šatníka. Vytriezvenie nastalo až vo chvíli, keď vám úprimná kolegyňa vyprskla do tváre, že čo to prepánajána máte na sebe. A vy ste pritom bola skalopevne presvedčená, že tie pohľady cestou do práce mali obdivný charakter. Jojojoooj, koľko takýchto situácii som už zažila. Pamätám si ako som si sebavedomo vykračovala v džínsovom overáli a sivých nadkolienkach. Dodnes mi v ušiach znejú slová dievčiny, ktorá kráčala za mnou a komentovala môj outfit so svojou kamarátkou: ,,Tak toto by som si nikdy neobliekla.“ Som veľmi citlivá na kritiku, ale vtedy ma to výnimočne nejako zvlášť nezasiahlo. Inak, tie nadkolienky nosím dodnes.

V mnohých butikoch, ale i väčších obchodných reťazcoch dnes môžete nájsť tzv. háremky. Ide o nohavice, ktoré majú rozkrok až niekde pri kolenách. Prechádzala som fashion blogmi a na obranu týchto nohavíc musím podotknúť, že sa dajú skutočne pekne skombinovať a dokonca v nich môžete vyzerať dobre. Ja osobne som dostala od partnera na výber, buď on alebo ,,háremky“). Ponúkam taktiež názor muža:: ,,Chlap, ktorému sa páči žena v takýchto nohaviciach musí byť debilný“ Ospravedlňujem sa za slovník, ale to bola citácia. Háremové nohavice sa mi síce nepáčia na vešiakoch, ale na internete možno nájsť množstvo majiteliek takýchto nohavíc, ktoré ich vedia skutočne nosiť a vyzerajú v nich sakramentsky dobre.

Minulé leto k nám došli taktiež trička a šaty so zvýraznenými ramenami (všetko k nám dôjde s istým oneskorením, ale čo už) či už riasením na rukávoch alebo rôznymi výšivkami a vypchávkami na ramenách. Pamätám si ako som uvažovala, že čo vznikne z toho, keď svoju trpasličiu výšku skombinujem s tými vypchatým ramenami. Veď budem vyzerať ako zápasník v malom vydaní. Hneď v ten deň som si kúpila šaty s vypchávkami a riasením :) (tie vypchávky som doma vypárala) Nakoniec som zistila, že to riasenie nie je až také hrozné a dnes sa mi to dokonca páči.

Trendov je každú sezónu veľa a každá žena by si mala vybrať iba tie, ktoré jej pristanú, a v ktorých sa cíti prirodzene. To, že vaša suseda či kolegyňa vyzerá v tých prekliato vysokých topánkach dobre, neznamená, že budete aj vy, keď v nich bojujete s rovnováhu po každých dvoch metroch. Buďte samy sebou a nie kópiami kamarátok či kolegýň.