Ak sa chystáte oženiť alebo vydávať, po svadbe bude prsteníček vašej ľavej ruky zdobiť zásnubný prsteň a obrúčka. Mnohé ženy si ich cenia a strážia si ich ako oko v hlave. Ľudia si predovšetkým myslia, že symbolizujú manželstvo ako zväzok ako taký. No ich význam siaha ďalej do minulosti a ich symbolickosť je omnoho väčšia. Väčšina z nás vie, že ich kruhový tvar značí nekonečnosť ale v minulosti sa verilo aj v to, že manželov majú ochrániť aj pred zlými magickými silami. A prečo sa nosia práve na prstenníku ľavej ruky? Ľudia v tej dobe verili, že tak budú mať svoju milovanú osobu navždy v srdci keďže tadiaľ prechádza tzv. tepna lásky, ktorá vedie až ku samotnému srdcu. Už máte vybratý symbol vašej lásky, teda svadobné prstene?

Prsteň

Vedeli ste, že najskôr sa tieto prstene ako symbol manželstva vyrábali z materiálu ako drevo, látka, či dokonca tráva. Neskôr sa tieto materiály nahradili železom, ktoré symbolizovalo moc. No v 14. storočí ich nahradilo zlato – symbol čistoty a drahé kamenne.

História svadobných obrúčok siaha hlboko do minulosti keď si ľudia uvedomili, že svoju lásku chcú dávať najavo aj ostatným a svoj sľub vernosti nie len vysloviť ale ho aj niečím definovať. Dnes si našťastie môžeme vybrať tieto prstene podľa nášho vkusu a podľa našich osobitných predstáv. Na popredných priečkach tróni samozrejme zlato nasleduje ho biele zlato, striebro, platina a niekedy ešte aj oceľ všetko však v kombináciách s drahými kameňmi. Samozrejme, že každá budúca nevesta by chcela briliant alebo diamant. A ako sa majú nosiť zásnubný prsteň a obrúčka? Nie tak dávno to bolo tak, že pri žiadosti o ruku snúbenec nastokol zásnubný prsteň snúbenici na prsteníček ľavej ruky. Tá si ho na svadbe presunula na prsteníček pravej ruky a na ľavej ho nahradila obrúčka. No dnes tomu už nie je úplne tak a väčšina mladomanželiek ich nosí na jednej ruke a teda ľavej a niektoré dokonca dávajú prednosť najnovšiemu hitu spoza veľkej mláky čiže Ameriky. A to tak, že žena nosí na ľavom prstenníku naraz obrúčku a aj zásnubný prsteň.

Foto: pixmac.sk, H. Michael Miley – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!