Západná strana Spojených štátov amerických ponúka zanieteným turistom a zábavy chtivým cestovateľom množstvo rôznych možností. Grand Canyon, San Francisco so známym Golden Gatom, Los Angeles s hollywoodskym chodníkom slávy či Yosemitský národný park, kde môžete hľadať medveďa Yogiho s Bubum. Po spoznávaní miest, ktoré by ste nemali v Amerike vynechať, by vaše kroky mali viesť do mesta na púšti, mesta svetiel, mesta kasín.

Las Vegas

Las Vegas je mesto hriechu, ktoré za ten hriech aj stojí! Čo sa stane v Las Vegas, tu aj ostane. Preto si mesto užite naplno. Z Európy zrejme žiadny priamy let nenájdete, cesta vám bude trvať skoro celý deň, no ocitnúť sa vo svete, kde vládne ruleta a kasínové hry a kde ľudia aspoň na krátky čas žijú len pre zábavu, naozaj stojí za to. Tu môžete zabudnúť na všetky žreby na internete a online hry. Tu vládnu zelené stoly a veľké kopy žetónov.

Nájdete tu takmer celý svet! Ste v Las Vegas, no spoločnosť vám robí egyptská Sfinga, parížska Eiffelovka alebo newyorská Socha Slobody. Samozrejme, v menších rozmeroch. V meste naozaj nájdete aj nespočetné množstvo Elvisov Presley a ak budete mať šťastie, ráno sa môžete zobudiť s obrúčkou na prste. Potom už bude let treba nájsť toho pána šťastného. Pár dní v Las Vegas však bohate stačí, veď sedieť v kasínach, o tom nie je Amerika!

Delfíny
Delfíny v exkluzívnom hoteli Mirage – v Las Vegas je možné všetko!

Všade naokolo, kam sa pozriete, uvidíte obrovské reklamy, vysvietené názvy hotelov či veľkolepých kasín. Vraví sa, že v žiadnom z lasvegaských kasín nie sú okná ani hodiny, aby návštevníci nevedeli, či je deň, či noc a koľko času strávili v útrobách hazardu. Bolo by však škodou, keby ste pri návšteve tohto svetoznámeho centra kasín nevyskúšali staviť aspoň pár dolárov. Už len pre pocit, že ste hrali v Las Vegas!

Foto: pixmac.sk, Jonas M Luster, Marc Liyanage – flickr