Liečebné pobyty v kúpeľoch sú často vyhľadávaným miestom oddychu. Mnohí ich dostávajú ako doplnkovú liečbu po rozličných operáciách, iní ich využívajú z vlastného záujmu o ne. Tak či onak, dá sa tu dostatočne oddýchnuť a zregenerovať svoje telo i dušu. Samozrejme liečebné procedúry sú predpísané na zlepšenie stavu pacienta, preto sú jednotlivé kúpele určené pre dané druhy chorôb. Na Slovensku máme niekoľko kúpeľných miest v rozličných regiónoch, všetky sa snažia zlepšovať zdravotný stav ľudí. Aké služby poskytujú a čo vám môžu v rámci svojich procedúr ponúknuť?

Ozdravné kúry a procedúry
Kúpele na Slovensku sa zaoberajú liečbou mnohých chorôb, ako aj pooperačných stavov. Ide napríklad o onkologické choroby, choroby obehového, tráviaceho a pohybového ústrojenstva, choroby obličiek a močových ciest, ženské choroby, nervové alebo duševné choroby. Klienti a pacienti, ktorí prichádzajú do kúpeľov musia najprv prejsť vstupným vyšetrením. Následne lekár nariadi liečbu, to znamená v tomto prípade vhodnú kúpeľnú starostlivosť. Tá pozostáva z procedúr, ktoré mu lekár predpíše. Medzi významné z nich patria napríklad rehabilitácie pri chorobách pohybového ústrojenstva, ale tiež vodoliečba, elektroliečba, sauna, inhalácie či plávanie.

Zvlášť obľúbené a vyhľadávané sú masáže, ktoré sa považujú za najpríjemnejšie. Dnes však už ani kúpeľné miesta nezaostávajú a ponúkajú masáže rozličných druhov. Od klasickej, cez reflexnú, medovú detoxikačnú, masáž lávovými kameňmi až po čínsku. Poďme sa ale pozrieť, aké ďalšie špecifické procedúry môžete nájsť v slovenských kúpeľoch.

Muzikoterapia. Je to skupinová terapia, kde pacienti počúvajú relaxačnú hudbu pri stlmenom svetle. Jej cieľom je dosiahnuť telesné, ako aj duševné uvoľnenie.

Hippoterapia je liečenie prostredníctvom koňa. Vykonáva sa v kroku koňa a jej cieľom je zvýšiť sebavedomie človeka, či odbúravať úzkosť, nedôveru a strach.

Vibrosauna. Je tvorená vibrujúcim lôžkom a suchým horúcim vzduchom. Pomáha znižovať nadváhu a takisto poskytuje úľavu pri bolestiach chrbta, pri problémoch s krvným tlakom a tiež odbúrava stres.

Vacu Well. Ide o aktívnu prechádzku v podtlaku, kedy sa napomáha spaľovaniu tukového tkaniva na bruchu, bokoch a zadku. Pomáha eliminovať celulitídu, vyhladzuje pokožku.

Pivný prísadový kúpeľ je vhodný na liečbu artrózy, ekzémov alebo alergickej dermatitídy. Prekrvuje telo a vyplavuje toxické látky z organizmu.

Mali by ste teda chuť vyskúšať niektorú z nich? Pokojne sa o to môžete pokúsiť, pre ten relax to určite stojí. K dispozícii je vám ešte množstvo ďalších atraktívnych liečebných metód, ktoré na vás čakajú v kúpeľoch na Slovensku.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!