Je ľahké spadnúť do pasce, keď na jej konci môže byť lákavá výhra. Obzvlášť sa tento scenár týka hazardných hier, ktorých hranica únosnosti a závislosti je viac ako tenká. Preto, ak vy alebo niekto z vašich známych upadá do hracieho stereotypu, je najvyšší čas konať a s každodennou rutinou hazardných hier prestať. Peniaze ani bohatstvo sa zo žiadnych hazardných hier nezískava každý deň, a teda je lepšie považovať hry ako záľubu a nie ako zdroj financií.

Minca

Skúste si len pozrieť manuály, ako sa vyrábajú výherné automaty a hneď zistíte, že šanca vyhrať je naozaj mizerná. Nehovoriac o tom, že vôbec nezáleží na tom, kedy potiahnete páku alebo stlačíte gombík. Jednoducho kasíno alebo herňa musí byť zisková a vyhrať nemôžete hocikedy. Určite viete, že na hrách, nech sú akékoľvek, sa dá vybudovať závislosť veľmi rýchlo, preto buďte aj v prípade kariet či strojov opatrný. Žiadna výhra vám nestojí za riskovanie vášho komfortného života.

Najprv by ste si mali uvedomiť dôvod, prečo sú pre vás alebo vašich blízkych hazardné hry také lákavé. Možno snívate o veľkých peniazoch, možno chcete ujsť od reality, možno sa chcete zabaviť. Uvedomte si, že takýmto spôsobom nezbohatnete, radšej investujte peniaze inde ako do bezodnej, čiernej diery. Ak hráte pre zábavu, potom si musíte aj dobre uvedomovať, kedy je dobré skončiť a akú veľkú sumu peňazí si môžete dovoliť do banku vložiť, aby ste sa nedostali do finančných problémov.

Ak vás hazardné hry natoľko zaujali, vyberte si ich miernejšiu verziu, a to bez risku peňazí. Samozrejme, poviete si, kde je risk, no ten v tomto prípade nemusí vždy znamenať aj zisk. Je tu pre vás prístupná online ruleta zdarma alebo priateľské turnaje blackjacku na sociálnych sieťach. Netrávte však pri nich všetok svoj voľný čas, pretože závislosť môže prísť aj bez toho, aby ste túžili po finančnej výhre.

Foto: pixmac.sk, Reilly Butler – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!