Verte milé čitateľky, viem o čom hovorím, resp. píšem. Malý byt dokáže narobiť veľké problémy a najmä veľkú ,,ponorkovú chorobu”

Darmo, napriek tomu, že človek je tvor spoločenský sú dni, kedy potrebuje svoje útočisko, svoj priestor, ktorý patrí len jemu. Osobný priestor je veľmi dôležitý a každý člen rodiny by mal mať svoj vlastný kútik, kde sa v prípade potreby môže utiahnuť. Aj malé priestory sa dajú upraviť tak aby sa vyhovelo každému členovi domácnosti. Raz za čas každý z nás máva chvíle, kedy pociťuje potrebu byť sám, či už chceme v pokoji premýšľať alebo oddýchnuť si od všetkých a všetkého. Taktiež v prípade, že sa partneri pohádajú je dobré, keď sa môže jeden aj druhý utiahnuť každý do inej miestnosti aspoň do chvíle kým zlosť nevyprchá. V opačnom prípade, keď sú obaja v jednej miestnosti, vládne v nej dusivá atmosféra plná napätia čo ešte zhoršuje situáciu. V priestrannejších bytoch a rodinných domoch je možné aby každý z partnerov mal vlastnú pracovňu. Muži majú taktiež svoje ,,dielničky“ a garáže, ktoré okrem majstrovania využívajú ako svoje útočisko v čase, keď je vo vzťahu dusno alebo len tak, keď túžia byť sami. A čo my, ktorí bývame v skromnejších podmienkach? Nie každý si v súčasnosti môže dovoliť luxusné priestranné bývanie. Zvlášť mladé rodiny žijú v malých bytoch. Aj takéto priestory sa dajú upraviť tak aby mal človek možnosť ,,skryť sa“ pred okolitým svetom. Miestnosti je možné predeliť rôznymi priečkami a pultmi. Taktiež sa na tento účel využívajú vertikálne žalúzie, ktoré v prípade potreby môžete zatiahnuť a odtiahnuť. Záleží len od situácie. Niekomu stačí vlastný písací stôl a stolička kdesi v kúte miestnosti, iní potrebuje osobitnú izbu, do ktorej sa môže zavrieť a zabudnúť tak na všetko okolo seba.

V prípade, že do mladej rodiny pribudnú deti, samozrejmosťou by mala byť detská izba. Aj keď to už nie je také časté, predsa sa stále nájdu domácnosti, kde rodina má jednu spálňu a v nej spia všetci jej členovia. Rovnako ako dospelí aj deti by mali mať svoje súkromie. Keď je to možné, tak aj súrodenci opačného pohlavia by mali mať osobitné izby. Platí to taktiež v prípade, že medzi deťmi je väčší vekový rozdiel. V prípade, že to nie je možné riešením môžu byť už spomínané úpravy priestorov.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!