Všade naokolo to srší farbami a dobrou náladou, obchody sú plné veselých štýlov oblečenia, ženy vyťahujú extravagantnejšie kúsky zo svojich skríň, tak prečo si neskúsite obliecť niečo trendy, zaujímavé, štýlové a pestré? Niečo, čo vyvoláva dobrú náladu a úsmev? Leto a slnečné počasie sú na to ako stvorené!

Žiadne iné obdobie nie je lepšie na odvahu ako leto. Určite aj sama pociťujete niekedy pri pohľade na dámu v zaujímavom outfite potrebu skúsiť niečo nové aj vy. Zahoďte svoju ostýchavosť a premôžte sa. Nemáte sa čoho báť, nikto sa predsa na vás nebude pozerať ako na blázna, veď pôsobením slnka je každý milší, ústretovejší a veselší, tak využite pozitívne naladenie svojho okolia a odviažte uzdu konzervatívnosti.

Šaty, ó, šaty
V prvom rade si uvedomte, že ak sa vám niečo naozaj nepáči, nemali by ste si to kupovať nasilu len preto, že by to mohlo okolie zaujať. Pretože obliekať si niečo len pre ostatných, nie je dobrým riešením, to viete určite aj sama, veď sa vy musíte cítiť pohodlne. Ak budete mať na sebe vec, ktorá nie je práve vašim pravým orechovým, po celý čas nosenia sa budete cítiť nesvoja a nebudete sa vedieť dočkať momentu vyzlečenia. To predsa nechcete, však?

Ak sa rozhodnete pre oživenie svojej garderóby, vyberte sa pre istotu do obchodného domu bez mužského sprievodu, pretože toto nakupovanie nebude všedné, ale budete musieť skúšať, kombinovať a zase skúšať, vyzliekať, obliekať a tak dookola. Zoberte so sebou dcéru alebo kamarátku, ktoré vám povedia pravdivo, čo si myslia, veď povedzme si úprimne, ktorá predavačka vám na rovinu povie, že sa vám niečo nehodí?

Nerozmýšľajte dopredu nad tým, čo si chcete kúpiť a jednoducho sa len túlajte po obchodom dome, prehrabujte vo veciach, akciách a čo vám padne do oka, to si vyskúšajte. Je úplne jedno, či to budú nohavice, šaty, tričko či sukňa. Stanovte si finančný limit, ktorý ste schopná po zbytok mesiaca postrádať a vmestite doň čo najviac možných vecí. Čím viac, tým lepšie, no nie?

Popustite uzdu fantázii
Najlepšie urobíte, ak si najprv zmapujete obchodný terén. Čiže na začiatku radšej obehnite viacero obchodných reťazcov, poobzerajte potenciálny tovar, prípadne vyskúšajte, no nekupujte hneď všetko v jednom obchode. Samozrejme, ak vám niečo už na prvý pohľad padne do oka tak, že sa toho nebudete chcieť vzdať, berte to! V takom prípade aj keď pôjdete ďalej, je veľká pravdepodobnosť, že sa pre danú vec nakoniec aj tak vrátite a kúpite si ju. Tak na čo čakať?

Vyberajte oblečenie, ktoré vám nebude stáť zbytočne v skrini, pretože sa ho budete hanbiť si obliecť. Aktuálne sú v móde napríklad „aladinky,“ čo sú nohavice stiahnuté pri členkoch gumičkami a po celej dĺžke nôh sú voľné, čiže zakryjú aj nedostatky, ktorými sa nechcete chváliť. V ponuke obchodov je ich viac než dosť, farby a vzory sú rôzne, a tak záleží už len na vás, či a ak áno, tak aké si vyberiete.

Zaujímavými vychytávkami letného šatníka môžu byť aj šaty. Podľa svojho uváženia sa už rozhodnete, či sú lepšie s ramienkami, či bez nich, či stavíte na osvedčenú čiernu klasiku, alebo zariskujete s pestrou potlačou a či vyberiete dlhé, po kolená alebo letné mini. Všetko je dovolené, tak sa rozhliadnite po obchodoch a vyberajte!

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor: SPX1MSD

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!