Kasíno plné nástrahTrávi váš milovaný partner väčšinu svojho času za počítačom, kde hrá hazardné hry, stávkuje alebo navštevuje pravidelne kasína a míňa nezanedbateľnú sumu peňazí z rodinného rozpočtu? Spravte s tým raz a navždy rázny koniec, takto to už ďalej jednoducho nejde. Nielenže na vás nemá čas, ale je navyše aj z častej prehry nervózny, ťažko zarobené peniaze nezmyselne vyhadzuje do vetra a jediné, čo ho zaujíma, je hra. Napadá vás ultimátum, buď vy, alebo hazard?

Či je toto ultimátum práve najrozumnejšie riešenie závisí aj od toho, ako na tom partner s hazardom je. Ak má ešte ako tak svoju záľubu v hrách pod kontrolou, potom nie je nič zlé na tom, ak mu dáte podmienku, že buď s hrami prestane či obmedzí čas nimi strávený, alebo je medzi vami koniec. Vzťah je prvoradý, a preto, keď mu dáte dostatočne najavo, že vám jeho hranie prekáža, nesúhlasíte s ním a naozaj chcete, aby prestal, urobí to. Určite nebude riskovať, že vás stratí, len kvôli hazardu.

Ak je však váš partner s hazardom na tom tak zle, že môžete hovoriť o závislosti, potom by ste mali stáť pri ňom. Ak mu nerobí problém hrať blackjack, texas hold´em či ruletu a naozaj pri dlhšom vynechaní hier vykazuje známky absencie hrania, nerobte mu problém ešte ťažším. Partneri sú tu od toho, aby pri sebe stáli a pomáhali si a nie pri prvej príležitosti ukázali tomu druhému chrbát.

Snažte sa najprv s partnerom nájsť riešenie sami dvaja. Ukážte mu, ako môže hrať blackjack zdarma, neminúť peniaze, no dohodnite sa aj na obmedzenom čase používania hier. Snažte sa ho zaujať niečim iným a odpútať jeho prílišnú pozornosť na hazard. Ak ho privediete na iné myšlienky, aj on zabudne na to, že si dnes nezahral. Hazard vo vzťahu nenarobí dobrotu, preto sa ho snažte opatrne, no isto zo svojho života eliminovať.

Foto: pixmac.sk, nosha – flickr