Každá žena je iná. Každá je svojím spôsobom krásna, zaujímavá, príťažlivá. Niektoré hustými čiernymi vlasmi, iné zaujímavými črtami tváre a tie ďalšie možno oslovia pehami. Sú také, ktoré ich nenávidia a najradšej by sa ich zbavili čo najskôr a navždy, iné sa nimi radi prezentujú. Nuž, je to vec názoru, ale aj celkového vzhľadu. Sú však pehy „in“ alebo je život bez nich oveľa ľahší?

Pehy sa väčšinou objavujú u svetlovlasých a ryšavých dám so svetlejšou pokožkou. Vyvoláva ich slnečné žiarenie, najmä vtedy ak je jeho pôsobenie na telo časté a príliš prudké, ale svoju úlohu tu zohráva aj genetika. Ak sa im túžite vyhnúť, základom by mala byť dôsledná ochrana pred slnkom. Pozor, aj v septembri je jeho intenzita ešte dosť silná a môže vyvolať ich tvorbu. Preto nezabúdajte pravidelne používať ochranný faktor a ochranu pokožky podporíte aj vitamínmi.

Medzi najznámejšie z nich patrí napríklad betakarotén, ktorý sa účinne stará nielen o zdravé a krásne opálenie, ale tiež chráni pokožku pred negatívnymi vplyvmi slnečného žiarenia. Môžete tiež zvoliť zinok a vitamín C. Všetky tieto prospešné látky nemusíte hľadať iba vo forme tabletiek, ale aj v strave. Voľte ju teda pestrú a podporujte takýmto spôsobom aj zdravie svojej pokožky.

Pehy nemusia byť príčinou vašej zlej nálady. Práve naopak. Ak je ich výskyt v norme a pridávajú na vašej kráse, pokojne sa z nich tešte a užívajte si to, že ich máte. V niektorých prípadoch pôsobia naozaj sexi a mnohých mužov ich vyvolená oslovila práve prostredníctvom nich. Existujú dokonca aj názory, že pehavá pleť starne oveľa pomalšie ako tá, na ktorej sa tieto drobné niekedy milé fliačiky nenachádzajú. Tak čo. Máte radosť?

Keď sa napriek ich všetkým pozitívnym vlastnostiam pozeráte na ne s hrôzou a nechuťou, existuje pre vás stále nejaké riešenie, ako sa ich zbaviť. Dajú sa odstrániť napríklad prostredníctvom lasera. Zistite si u vášho dermatológa, kde a ako sa zákrok vykonáva a pátrajte po čo najväčších informáciách, ktoré je vám schopný poskytnúť. V takýchto prípadoch sa určite nespoliehajte na náhodu, ale predtým, ako sa zveríte do rúk odborníka si o jeho praxi ako aj celom postupe zistite čo najviac informácií.

Táto metóda je dostatočne účinná, napriek tomu však nemôže zabrániť tvorbe nových pieh. Naďalej však ostáva základná prevencia veľmi potrebná. Chráňte sa pred slnkom, pokožku mu ukážte iba natretú vhodnými prípravkami. To isté platí aj pre dámy, ktoré svoje pehy milujú a nechceli by o ne prísť. Presne takáto tvár je totiž veľmi náchylná na slnko, preto je zvýšená starostlivosť o ňu viac ako len nutnosťou.