Nadelila vám príroda (príp. gény) bezproblémovú pleť? Každý deň za to ďakujte a majte na pamäti, že nie všetky majú takéto šťastie. Čo by mnohé z nás dali za peknú pleť. Jednu trápi mastná pleť a široké póry, inú naopak suchá pleť náchylná na tvorbu vrások.

Mnohé dámy sa ponosujú, že ich pleť sa mení spolu s počasím. V lete môže byť mastnejšia, kedy máme problémy predovšetkým s T-zónou, kým v zime sa aj na pokožke s rozšírenými pórmi môžu vyskytnúť suché šupinky. Pleť je vystavená negatívnym vplyvom počasia ešte viac ako iné časti tela, keďže je ako jediná odhalená a prichádza do neustáleho kontaktu s chladom a mrazom.

Kým v lete sa odporúčajú ľahké nemastné krémy, ktoré nezaťažujú pokožku tváre, v zime je potrebné pleť viac premastiť. Môžete siahnuť po krémoch s tuhšou konzistenciou s olejovými zložkami. Možno ste doposiaľ nepoužívali očný krém, avšak práve okolo očí je pokožka najtenšia a najnáchylnejšia. Zima a mráz môže spôsobiť práve na očnom okolí nemalé škody vo forme drobných vrások a liniek. Teraz je ten správny čas zaradiť do vašej starostlivosti o pleť očný krém.

Čoraz viac žien investuje do svojej pleti. Netvrdíme, že ide len o finančnú investíciu, veď dnes je už možné vybrať si medzi drahšou a lacnejšou alternatívou. Každá z nás sa môže rozhodnúť koľko venuje svojej pleti peňazí a času. Dôležité je to, že pribúda čoraz viac žien, ktoré pochopili, že pleť sa dokáže za starostlivosť náležite odvďačiť. Všetko, čo do nej investujete sa vám v budúcnosti vráti. Avšak bohužiaľ pre niektoré z nás, vracia sa nielen to dobré, ale aj zlé.

Keď chcete pleti dopriať špeciálnu starostlivosť siahnite po pleťových sérach a maskách. V zimnom období práve sérum dokáže zázraky. Nanášajte ho na dôkladne vyčistenú pleť pod denný alebo nočný krém. Pleť bude jemná a rozžiarená. Čo sa týka pleťových masiek, v týchto mesiacoch uprednostňujte vyživujúce a hydratačné. Pomôžu zamedziť strate vlahy a následne rýchlejšej tvorbe vrások.

V prípade, že líčenie je pre vás samozrejmosťou, prispôsobte zimnému obdobiu aj krycie krémy. Taktiež platí, že v tomto období si môžete dovoliť hustejšie, ,,ťažšie“ krycie krémy, ideálne s vyživujúcimi a hydratačnými zložkami.

Ilustračné foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!