Správna peňaženka je pre chlapa tým, čo pre ženu luxusná kabelka. Takže, ako istotne uznáte, vôbec nie je jedno, či a akú peňaženku muž má.

Peňaženka pre chlapa

Mužské peňaženky – symbol úspechu muža, jeho vkusu, ale i praktickosti. Čo si budeme hovoriť, vrecká prepchaté kartami a peniazmi nie sú práve dobrou vizitkou. A už vôbec nie znamením štýlu. A tak, ako ženy túžia po značkových kabelkách všetkých farieb a veľkostí, chlap by si mal dať záležať na výbere svojej peňaženky. Aká by teda mala byť, aby vyhovovala?

Sto chlapov, sto druhov peňaženiek

Elegantnou peňaženkou nikdy nič nepokazíte. Zvýši vám kredit, je nadčasová a ak siahnete nielen po klasike, ale aj po overenej značke, vydrží roky. Najčastejšie v hnedej alebo čiernej koži, no pravdaže možností je viac, ak sa teda cítite aj na extravagantnejší kúsok, choďte do toho.

Stávkou na istotu je výber peňaženky podľa príležitosti, kam ju budete najčastejšie nosiť, ako aj typu oblečenia, ktoré preferujete. Dôležitým kritériom pri výbere je aj veľkosť. Možno si vyberať z jednoduchších, do ktorých sa nezmestí nič navyše, iba bankovky a mince, no taktiež priestrannejšie peňaženky, ktoré ponúkajú dostatok miesta na doklady a karty.

Pre tých z vás, ktorí máte strach nosiť všetky cennosti v jednej peňaženke, je možnosť zvoliť  si kombináciu peňaženky a obalu na doklady a platobné karty. Tak či onak nepôsobí dobre, ak aj objemnejšiu peňaženku zbytočne preplníte, takáto peňaženka „na prasknutie“ nielenže ťahá vrecko na saku smerom dolu, ale ani v zadnom vrecku nohavíc nevyzerá veľmi príťažlivo.

A keďže peňaženku má chlap, na rozdiel od ženy a jej množstva kabeliek, zvyčajne len jednu a chce ju mať na dlhú dobu, je fajn zvážiť jej kúpu a investovať do kvality a klasiky.

Foto: pixabay.com