Leto a s ním aj horúce počasie je nenávratne preč. Pociťujeme to všade, kam sa len pozrieme alebo pohneme. Či už televízne reklamy, ktoré začínajú pomalými krokmi nabádať ku kúpe mikulášskych balíčkov, alebo v pracovných kolektívoch, kde sa rýchlo vytráca nadobudnutý slnečný elán a každý je nervózny a pochmúrna nálada skáče z jedného priamo na druhého. Nezúfajte, na svete je množstvo miest, kde môžete nabrať silu a dobrú náladu bez toho, aby vás to v zime finančne zruinovalo!

Zima? No a čo!

Čo hovoríte na príjemný výlet do temperamentného a krásneho Španielska, kde sa aj v tomto chladnom období pohybuje teplota v okolí dvadsiatich stupňov? Jednoznačne musíte súhlasiť a byť všetkými desiatimi za! Najlepším rozhodnutím, akým môžete v prípade hispánskej krajiny urobiť, je priamočiara cesta na Malorku. Veď kto by nechcel navštíviť miesto, kde je počas roka v priemere tristo slnečných dní? Prihlásil sa vôbec niekto?

Nech je akékoľvek ročné obdobie, cestovné kancelárie horúčkovite pracujú a vo svojej ponuke majú výlety či dovolenky od výmyslu sveta a Malorka nebude v ich repertoári určite chýbať. Malorka je najväčší ostrov Baleárskeho súostrovia, ale zároveň aj najväčším ostrovom, ktorý patrí k Španielsku. Ostrov je dlhý stodesať kilometrov a dosahuje až deväťdesiat kilometrovú šírku. Nie náhodou je Malorka prezývaná perlou Stredomoria, no lepšie raz vidieť ako stokrát počuť!

Odíďte mimo realitu…aspoň na chvíľu

Na Malorke budete mať aj vo chvíľach, kedy by ste si netrúfli vojsť do mora, čo robiť. Množstvo turistov, ktorý sa rozhodnú cestovať na Malorku, sem idú s jedným jasným cieľom – cyklistika. Ak nie ste práve športovo zdatný, môže vám ulahodiť hlavné mesto Malorky, Palma de Mallorca, v ktorom sa týči katedrála zo šestnásteho storočia a jej architektúra je neuveriteľná, pretože toľko detailov na jednom mieste sa nevidí veľmi často. Katedrála nesie názov Katedrála svetla a možno je jej názov aj metaforický a vnesie do vášho života nové možnosti a zmysly.

Malorka v sebe spája tie najrozmanitejšie prvky a láka na ne turistov a milovníkov tepla rôznych vekových kategórií. Každý si príde na svoje, pretože na Malorke nechýbajú dlhé romantické pláže, búrlivý nočný život, pokojné štvrte, milé obchodíky a historické uličky ako z filmov.

Ak ste po čítaní o krásach Malorky dospeli k záveru, že máte ešte dostatok voľnej dovolenky a financie už predsa len niekde nájdete, navštívte webovú stránku tiptravel.sk, kde budete milo prekvapený nízkymi cenami a výhodnými ponukami s množstvom rôznych termínov. Možno narazíte aj na exkluzívny last minute, ktorý vás zaujme natoľko, že nebudete váhať a na Malorku sa vyberiete už o pár dní. Z webu je možné stiahnutie aktuálneho katalógu, ktorý pri prezeraní budete chcieť zahodiť do najbližšieho koša, len aby ste už ďalej nevyberali miesta, kam ešte chcete ísť.

Nezabúdajte však na to, že človek by nemal v žiadnom prípade cestovať sám. Veď v takom prípade nemá s kým zdieľať svoje pocity, dojmy a v neposlednom rade šťastie. Preto sa vyberte na Malorku s priateľmi alebo, čo je lepšie, so svojou milovanou polovičkou. Pred odchodom môžete navštíviť vami vybraný sexshop online a bez najmenšieho zahanbenia si vybrať spríjemnenie dovolenky podľa vášho gusta.

Foto na titulke: Wikipedia.org, autor fotografie – Pau Cabot

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!