Poznáme to každá. Každé ráno veľmi ťažko vstávame z postele. K nášmu každodennému životu patria ranné rituály. Medzi ne môžeme zaradiť aj ranné líčenie. V prípade ,že nestíhame si odoprieme raňajky, ale bez make-upu svoj príbytok jednoducho neopustíme. Vysvetlenie je jednoduché, všetky chceme byť krásne a preto sa o seba staráme najlepšie ako vieme. Nasledovný postup je vám určite dôverne známy. Najprv čistiace mlieko a voda, potom nasleduje denný krém a make-up. Ak vás príroda obdarila peknou pokožkou, vystačíte si s tónovacím krémom. Nasleduje maskara na riasy, horná prípadne dolná linka, farba na líčka a posledným krokom je rúž alebo lesk na pery. A samozrejmé je, že make-up treba upravovať aj počas dňa.

Máme pre vás skvelý tip, ako si ranné líčenie uľahčiť. Efektívnym a efektným riešením je permanentný make-up. Najprv si odpovedzme na otázku, čo vlastne permanentný make-up je. Táto skvelá kozmetická procedúra, dokáže pomocou odbornej aplikácie pigmentov zvýrazniť a upraviť tvar obočia, pier a očí. Niektorí ho prirovnávajú k tetovaniu, čo však nie je najsprávnejšie vysvetlenie, lebo tento malý zázrak vám nevydrží do smrti. Jeho životnosť sa pohybuje od dvoch do piatich rokov. Avšak, keď si predstavíme, že takú dlhú dobu žiadne ranné líčenie, je to určite skvelé. Make-up vydrží v sprche, pri športe, pretože je odolný voči vonkajším vplyvom. Môžu si ho dovoliť aj ženy, ktoré sú alergické na klasické líčiace prostriedky. Môžete si vybrať zo širokej škály farebných pigmentov. Aplikácia je mierne bolestivá, ale čo by sme my ženy pre krásu neurobili.

Ako postupovať, ak ste sa rozhodli pre permanentný make-up? V prvom rade si treba dôkladne premyslieť, ktoré časti vašej tváre by ste chceli upraviť. Či to je obočie, oči alebo ústa, sa musíte rozhodnúť sama. Potom nastáva veľmi podstatný krok, ktorým je výber kozmetického resp. tetovacieho salóna. Pýtajte sa na referencie svojich známych, navštívte viaceré kozmetické salóny. Dôležité je, pýtať sa. A nezabúdajte, že permanentný make-up je zákrok, ktorý je viditeľný, preto sa nenechajte ovplyvniť cenou. V dnešných časoch je pravidlom, že za kvalitu sa platí. Po výbere tetovacieho štúdia, si dohodnite termín, kedy vám kozmetička vykoná testy na alergiu a po ich úspešnom absolvovaní nastáva samotné aplikovanie permanentného make-upu. Výber farebných odtieňov a hrúbky liniek je samozrejme vo vašej kompetencii. Nechajte si však aj poradiť. Predsa len skúsený odborník ovláda najnovšie trendy. Pred samotným tetovaním uvidíte predpokladaný výsledok prostredníctvom predkreslenia. Bolesť by ste príliš cítiť nemali, pretože zákrok sa prevádza v lokálnej anestézii. V každom tetovacom či kozmetickom salóne vám dajú informácie týkajúce sa ošetrenia, ktoré si pozorne vypočujte a hlavne ich dodržiavajte. Po zákroku je bežným javom mierne opuchnutie tetovaných častí. Po určitom čase sa vykoná korekcia tetovania.

Novinkou z oblasti permanentného make-upu je mikropigmentácia. Jej hlavnou výhodu je, že pôsobí veľmi prirodzene a je takmer bezbolestná. Akým spôsobom prebieha mikropigmentácia? Ako uvádzame, hlavným kladom je prirodzenosť. Napríklad pri mikropigmentácii obočia sa obočie vypĺňa drobnými čiaročkami a práve čiaročky vyzerajú ako chĺpky. Vďaka tejto metóde je výsledný efekt maximálne prirodzený. Pri očných linkách sa v súčasnosti zdôrazňuje jemnosť a metóda mikropigmentácie tento trend bez problémov dodržiava. Ak máte úzke pery alebo hornú peru užšiu ako spodnú, žiadny problém. Nanesením vhodného odtieňa možno vyriešiť aj tento drobný nedostatok.

Dôležitou súčasťou permanentného make-upu je jeho odstránenie. Tohto typu make-upu je možné zbaviť sa metódou odtetovania alebo použitím špeciálnych roztokov. Pravidlo však znie, že miesto treba zvyčajne znovu vytetovať. Dobrá rada na záver, dajte prednosť prírodným pigmentom, ktoré sa v prípade potreby ľahšie odstránia.

Foto: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!