S príchodom leta a so stúpajúcou teplotou, neustálym kontaktom so slnkom a zvýšeným potením, je čas zamyslieť sa aj nad množstvom prijatých tekutín každý deň. Dodržiavanie pitného režimu je dôležité z viacerých hľadísk. Avšak, ide aj o to, aké tekutiny budete prijímať. Sledujete si ich objem a kvalitu?

Priaznivé účinky sa prejavia rovno na viacerých miestach. Poďakuje sa vám pleť, vlasy, ale aj zachováte správne fungovanie obličiek.

Pite pravidelne

Jednou z najväčších chýb, ktoré pri pitnom režime robíme je to, že pijeme až vtedy, keď smäd naozaj pociťujeme. Nečakajte až do poslednej chvíle, ale snažte sa dodávať tekutiny vášmu telu na pravidelnej báze. Udržíte ho tak hydratované počas celého dňa a nestane sa vám, že ak sa po dlhšom čase náhle postavíte, že sa vám zakrúti nepríjemne hlava. Snažte sa každú hodinu vypiť približne tri deci vody, čo je jeden pohár. To nie je veľa a dá sa to zvládnuť. Dbajte na to najmä počas leta, kedy je dusno a ťažšie sa dýcha.

Kvalita tekutín

Asi už viete, na čo sme teraz narazili. Nie je jedno, aké tekutiny vášmu telu dodávate, záleží na ich kvalite. A verte, že sladené nápoje, nech sú akokoľvek v teple osviežujúce, nie sú kvalitným zdrojom. Jediné, čo vám dodajú, je nechcenú dávku cukru a prázdne kalórie, ktoré vypijete bez toho, aby vás nejako zasýtili. Po tekutinách siahajte v prvom rade po čistej vode, ak máte ešte aj vysoký fyzický výdaj, tak aj minerálnej a nie sú zlé ani zelený či čierny čaj. Tu však pozor na hladinu prijatého kofeínu.

Začnite prijímať dostatok týchto kvalitných tekutín a uvidíte, že sa vám zhydratuje aj pokožka a už viac nebude nepríjemne vysušená. Vlasy vám získajú pekný lesk a môžete sa spoľahnúť, že vaše obličky fungujú ako majú. Pozor však na nadmerné množstvo tekutín, čo nie je pre tento orgán vhodné.

Foto: pixabay.com