Ani sa to nezdá a ďalší kalendárny rok sa blíži ku svojmu koncu. Už ostáva len pár týždňov a oslava príchodu roka 2016 je tu. Už ste začali rozmýšľať nad tým, kde strávite poslednú noc starého roka a privítate ten nový? Ak ešte nie, práve teraz je ten najvyšší čas, pretože miesta v baroch, reštauráciách, no najmä v ubytovacích zariadeniach sa míňajú. Dopyt je v tomto prípade väčší ako ponuka, čo v jednoduchom ekonomickom názvosloví znamená, že ceny sa môžu šplhať hore a ľudia ich stále budú platiť. Ak teda plánujete stráviť Silvester niekde mimo svojho domova, presvedčte sa, že si rezervujete miesto pre vás a vašu partiu priateľov čo najskôr. Veď najlepším obdobím na plánovanie Silvestra je väčšinou v septembri či októbri.

Skvelý Silvester

Pri rezerváciách, najmä u ubytovacích zariadeniach, si dávajte pozor na storno poplatky. Mali by ste si byť naozaj istá, že na dané miesto určite pôjdete, pretože sa môže stať, že budete musieť zaplatiť vopred a v prípade, že sa vám zmenia plány, platba vám nemusí byť vrátená. Zistite si aj podmienky prenájmu. V niektorých prípadoch je v cene aj slávnostná večera, inde si nebudete môcť doniesť vlastný alkohol, niektoré miesta nie sú vybavené pre domácich miláčikov, v iných si môžete navariť aj doniesť občerstvenie a pitie. Spojte oslavy Nového roka napríklad so skvelou lyžovačkou alebo turistikou. Nech máte na odchod starého roka krásne spomienky, nie len na bezduché sedenie pri pohárikoch.

Ak sa rozhodnete stráviť Silvestra v podniku, možno ste už prepásli termín rezervácie, no v každom prípade, vyskúšajte. Mnohé podniky organizujú tematické párty alebo koncerty. Aj na väčšine námestí vo väčších slovenských mestách bude program, avšak, dobre si rozmyslite svoju účasť. Množstvo ľudí pod vplyvom alkoholu, ktorí rozhadzujú petardy, kde sa im len zachce a vytvárajú tak priestor okolo seba pomerne nebezpečný. Najmä pre deti. Možno sa vám to bude zdať nezáživné, no posledný deň v roku môže byť skvelý aj doma s priateľmi a tými najbližšími. Susedia budú určite tolerantní k hlasnejšej hudbe a nekončiacemu smiechu. Hlavné je, aby ste boli s ľuďmi sa vás dôležitými, miesto je už len pre dotvorenie atmosféry.

Ilustračné foto: pixabay.com