Dámy, priznajte sa, ale naozaj úprimne, ktorá z vás si dáva pravidelne a dôkladne profesionálne čistiť pleť tak, že sa odstránia všetky nepriaznivé vplyvy zanechané z častého make upu? Určite vás nie je mnoho, pretože niektoré na opakovanú a kvalitnú kozmetiku nemajú čas, iné prostriedky a ďalšie sa o pleť jednoducho nestarajú. Dajte svojej pokožke na tvári aspoň cez leto trošku oddýchnuť a, neverili by ste, ale ona sa vám odvďačí po zbytok roka niekoľkonásobne viac!


Make upy, púdre, krémy plné chemikálií, lacné pleťové masky, neúčinné zábaly – týmto všetkým si prejde snáď každá žena, no je tu aj iná možnosť, ako vyzerať výborne a pritom si nezaťažovať pokožku tváre látkami, ktoré jej nepomáhajú, skôr naopak, odbúravajú na jej sile a kráse. Avšak, všetko kvalitnejšie je, pravdupovediac, aj drahšie, no naozaj si chcete ničiť pleť, keď máte na výber?

Zloženie je dôležité

Mnohé svetoznáme kozmetické spoločnosti sa už čoraz viac začínajú prikláňať k prírodným zložkám svojich produktov. Jednak musia reagovať na dopyt, a keďže zákazníčky zrejme pochopili, že ruka v ruke s prírodou sa žije ľahšie ako v spojení s chémiou na tvári, spoločnosti teda ponúkajú výrobky obsahujúce prírodné látky namiesto chemických. Na druhej strane, kozmetické produkty vyrábané z prírodných materiálov si ľahšie nájdu obľubu vo väčšom počte zákazníkov, keďže účinky zložiek sú všeobecne známe a každý si môže vybrať z obľúbených vôní či používať favorizované zložky. Áno, je to možné aj v prípade obyčajných lacnejších variantách, no v tých sú aj arómy a zložky tvorené chemicky, na rozdiel od produktov s prírodnými látkami.

Ak nie ste zástancom žiadnych čistiacich alebo liečivých výrobkov na tvár, skúste aspoň počas leta používať čo najmenej make upy a púdre, ktoré nosíte v zimnom období. Veď popri pôsobení slnečných lúčov aj vaša pleť nadobudne tmavší odtieň a „farby“ na tvár nie sú zväčša vôbec potrebné. Áno, večer na párty si doprajte výrazné líčenie, no po zbytok prázdnin nechajte pleťovým pórom vydýchnuť a kozmetiku vytiahnite až keď to bude naozaj nevyhnutné.

Domáce alternatívy

Pravdaže, nie každý má finančné prostriedky na to, aby si raz do mesiaca alebo v inom časovom intervale mohol dovoliť platiť drahé kozmetické kúry, ktoré sú síce zväčša účinné, no presne tak často aj predražené. Nie je preto vôbec žiadnym prekvapením, že si ženy hľadajú alternatívy, ktoré by aspoň z istej časti vedeli nahradiť účinky drahých kozmetických prípravkov. Ako inak, babské recepty sú najideálnejšie.

Staré mamy nemali ani len možnosť chodiť do kozmetického salónu a o svoju pleť sa starali svojpomocne. Ich „recepty“ sa teda tradujú ďalej. K tým najznámejším patria kolieska čerstvej šalátovej uhorky na unavené očné viečka a prípadné kruhy pod očami, no naukladaná šťavnatá uhorka na dekolte a krku vraj dokáže divy v spevňovaní tejto tenkej kože. Ak už aj „uhorkové účinky“ nebudú priveľmi viditeľné, aspoň sa vám príjemne ochladí očné okolie a upokojí sa.

K ďalším, časom overeným receptom, patria napríklad chladivé jogurtové masky na tvár v spojení s pár kvapkami citrónu alebo lyžičkou medu. Tvár je po tejto domácej maske hebkejšia a o poznanie hladšia. Opakovať takéto pleťové masky je možné podľa svojho uváženia a potreby, nakoľko neobsahujú žiadne škodliviny. Avšak, použitie niektorých masiek z drogérie je obmedzené na niekoľkokrát do týždňa práve pre určité látky, ktoré obsahujú.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie – SPX1MSD

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!