Občas je dobré prerušiť sieť pracovných povinností a zamieriť svoju myseľ na plánovanie dovolenky. Možno máte svoju obľúbenú destináciu a možno si len práve vyberáte z dostupných variant. My sme sa vám rozhodli predstaviť dovolenku snov. V krajine, ktorá vás prekvapí nádhernou prírodou, plážami a pohostinnou atmosférou.

Vyberte si správny čas

Chorvátsko nie je príliš veľká krajina, no jeho rozľahlé časti ostrovov môžu byť pre mnohých mylnou predstavou o rozlohe. Veľa ľudí ho navštevuje od apríla do septembra, pričom vrchol sezóny je v mesiacoch júl a august. Náklady na ubytovanie v Chorvátsku sú najnižšie mimo hlavnej turistickej sezóny. Táto krajina sa pomaly zotavuje z vojnových zásahov a rýchlo sa vracia k pôvodnému životnému štýlu. Je rozdelené na 20 krajov a k hlavným úsekom patria Istria, Dalmácia, Kvarner, Slavónia, Záhreb, Dubrovník a Split.

Objasnite si základné informácie

Oficiálnym jazykom je chorvátčina, ale väčšina miestnych obyvateľov vie dobre aj po anglicky. Vôbec neuškodí, ak si naštudujete aspoň zopár krátkych fráz v národnom jazyku. Podobne na tom budete aj so znalosťou nemčiny, alebo taliančiny. Asi viete, že ich hlavnou menou je kuna. V niektorých častiach môže byť akceptované aj Euro, nikdy sa ale na to celkom nespoliehajte a do zásoby si zameňte aj nejakú tú kunu, poprípade bude ešte lepšie, ak máte k dispozícii medzinárodnú platobnú kartu.

Turistické atrakcie

Určite sa budete chcieť oboznámiť s miestnou históriou a starobylými pamiatkami. V takom prípade je ideálnym typom mesto Dubrovník. V Plitviciach nájdete prírodou vytvorené vodopády, a ak ste vášnivým fanúšikom pozorovania hviezd z akéhokoľvek miesta, veľmi dobre poslúžia astronomické ďalekohľady. Nechajte sa unášať nostalgickou atmosférou vojnou zničeného mesta Vukovar, ktoré stojí ako symbol boja za chorvátsku nezávislosť. Nezabudnite ani na Opatiju a dediny roztrúsené pozdĺž jadranského pobrežia. No a nakoniec musíme spomenúť aj to, že Chorvátsko je tiež preslávené svojimi kúpeľmi, takže nakoniec nebudete vedieť kam sa skôr vybrať.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!