Vzťahy, partnerský život a spolunažívanie nie sú jednoduchou záležitosťou, dávajú nám poriadne zabrať a niekedy sa dostanú na level, ktorý už viac nie je únosný. Avšak, nie vždy musí ísť o hádky s partnerom, ktoré vedú k rozchodu. Niekedy ide o celkom pragmatickejší dôvod, pre ktorý sa pár rozhodne od seba oddeliť a ísť si každý vlastnou cestou. Takýmto dôvodom môže byť napríklad túžba na dosiahnutie vlastných snov či nespokojnosť s vlastným životom. Niekedy človek potrebuje ostať sám a zistiť, čo vlastne v živote chce robiť, kde chce byť a až potom môže nájsť človeka, s ktorým chce byť.
1topzena
V partnerskom vzťahu môže byť všetko v poriadku, rozumiete si, nehádate sa, je vám spolu dobre, no váš osobný či profesionálny život sa neuberá smerom, akým by ste chceli. V takom prípade je potrebná a nevyhnutná zmena, ktorá však môže byť súca len pre jedného v páre a tu nastáva problém. Buď sa uspokojíte so svojim aktuálnym životom s partnerom a prestanete myslieť na to, že nie ste úplne spokojná, alebo budete musieť partnera v tichosti opustiť a zistiť, čo vlastne potrebujete a chcete.

Križovatka vo vzťahu

Niekedy sa jednoducho musíme vzdať človeka po našom boku a ísť za životom, ktorý vás ako osobnosť spraví lepším. A keď sa posuniete dopredu, nájdete sa a dostanete sa na tú správnu cestu, potom môžete rozmýšľať nad tým, s kým ju budete zdieľať. Váš vzťah teda nemusí skončiť hádkami, krikom a nenávisťou. Stačí, ak sa partnerovi pokúsite vysvetliť vašu existenčnú krízu. Ak vás má naozaj rád, pochopí a nechá vás ísť nájsť zmysel, ktorý vám chýba.

Môže sa stať, že ho nájdete a váš bývalý partner tiež bude môcť mať život, aký chce, po vašom boku. A možno pri hľadaní samej seba stretnete niekoho úplne nového, kto vám ukáže nové krásy života a dodá vašim dňom to, čo ste hľadali a čo vám chýbalo. Nezostávajte vo vzťahu nešťastná so svojim životom len preto, že svojho partnera milujete. Ak vaša láska má pretrvať, vydrží aj odluku, ktorá vám pomôže zlepšiť vás život.

Ilustračné foto: pixabay.com