Pracovné prostredie, stres, únava, vyčerpanosť, rodinné povinnosti a mnohé iné nás denne vyčerpávajú. Niekedy je žiaduce uvoľniť svoju myseľ a načerpať novú energiu. Najideálnejším spôsobom je na to dobrý spánok, všetci ale nemáme rovnaké podmienky a niekedy to jednoducho nejde. Naučíme vás, alebo vám aspoň priblížime jednoduché spôsoby, ako odpočívať s otvorenými očami. Niekoľko typov meditácie, ktoré môžete vykonať kdekoľvek a kedykoľvek a zbavíte sa negatívnej energie.

Je to o zvyku

Naučiť sa rôznym spôsobom meditácie nemusí byť pre všetkých ideálne. V takom prípade občas veľmi dobre poslúžia tabletky na spanie. Sú vyrobené na prírodnej báze a veľmi vhodné ako doplnok po náročnom dni. Ak to chcete skúsiť napríklad v práci, na malú chvíľu si privrite oči a prestaňte vnímať svoje okolie. Nejde o to, aby ste sa dostali do fázy spánku, skôr je to blokovaní vonkajšej stimulácie.

Správne dýchanie

Inou a veľmi účinnou metódou je ovládať svoje dýchanie. V podstate by ste sa mali sústrediť na brušné partie. Ak vám to pomôže položte si naň ruky a skúste ich s nádychom do brucha nadvihnúť a naopak. Tento typ dýchania môže stimulovať parasympatickú nervovú sústavu, na základe čoho si môžete oddýchnuť, napríklad ako pri skladaní puzzle 2000. Odreagovanie sa od bežných starostí je pomocou pokojného a hlbokého dýchania niekedy najlepším spôsobom odpočinku.

Predstavivosť nemá hraníc

Vyskúšajte riadené zobrazovanie. Predstavte si, že ste na pokojnom a úplne inom mieste, ako je napríklad pláž alebo hory. Naozaj si to otestujte, uvidíte, že sa vaša myseľ aspoň na chvíľu upokojí. Poprípade si môžete dopriať skvelý pocit zo zdravej zelenej kávy, ktorá vás jemne povzbudí do ďalšej práce. Ak sa rozhodnete meditovať v pohodlí domova, vyberajte pokojné miesto. Buďte osamote a dodržiavajte správne meditačné pozície. Nikdy nejde o to aby bola meditácia intenzívnym duchovným cvičením. Všetko, čo musíte urobiť, je uvoľniť myseľ a v maximálnej miere blokovať externé rozptýlenie.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!