12topzenaVaša pleť je spolu s vlasmi a nechtami vizitkou toho, ako sa o seba staráte. Avšak, niekedy sa vaše telo a organizmus dostane do situácie, kedy vám dáva najavo, že aj napriek dobrej starostlivosti niečo nie je v poriadku. Môžete sa teda zvonku snažiť koľko chcete, ak niečo nie je v poriadku vo vnútri vášho organizmu, vonkajší výzor nezmeníte. Máte problematickú pleť a neviete si s ňou dať rady? Ak máte čistý štít a o pleť sa príkladne staráte, možno je na čase navštíviť lekára a poradiť sa o prijateľnej pleťovej liečbe.

Dobrá starostlivosť o pleť by mala zahŕňať jej čistenie dvakrát do dňa a približne dva až trikrát do týždňa by ste mali čistenie podporiť aj pleťovou maskou. Čistiaci gél, ktorý necháte dve minúty pôsobiť, má za úlohu otvoriť póry, následne zmyjete, vyčistíte pleť pleťovou vodou na kvalitné odstránenie make upu a nanesiete toner na stiahnutie a zatvorenie pórov. Ráno nanesiete denný krém s ochranným faktorom najmenej s číslom pätnásť. Večer po očistení pleti naneste nočný krém, prípadne aj očný.

Helicobakter ako možný zdroj problémov

Pri pravidelnej starostlivosti o pleť by ste s ňou nemali mať problém. Avšak, ak sa o ňu staráte a aj napriek tomu sa vám vytvárajú vyrážky a tvár je doslova bolestivá, potom sa radšej obráťte či už na kožnú lekárku, alebo na kozmetičku. Tie vám okrem špeciálnej starostlivosti môžu poradiť, v čom by mohol spočívať váš problém. V dnešnej dobe je pomerne rozšírený helicobakter, ktorý sídli v žalúdku a mnoho ľudí ani nemusí vedieť, že toto ochorenie má.

Jedným z jeho viditeľných prejavov sú vyrážky v okolí úst, brady a lícach. Test na helicobaktera si môžete kúpiť aj v lekárni a spraviť či ho v pohodlí domova alebo zájdite ku kožnej doktorke, ku ktorej nepotrebujete ani výmenný lístok od svojho obvodného lekára. Práve helicobakter tak môže mať na svedomí vaše problémy s pleťou a odstrániť sa dajú antibiotikami, po ktorých je veľká pravdepodobnosť, že helicobakter sa už v budúcnosti v žalúdku neobjaví.

Ilustračné foto: pixabay.com