Úrady práce sú najmenej obľúbenými inštitúciami na Slovensku. Ich hlavnou náplňou je pomoc pri hľadaní nového zamestnania občanom, ktorí o neho prišli alebo absolventom stredných a vysokých škôl, ktorí do zamestnania ešte len po prvýkrát nastupujú. Jeho služby môžete využívať aj vtedy, ak ešte zamestnanie máte, ale chystáte sa ho zmeniť alebo tušíte, že o nejaký krátky čas o neho prídete. Úlohou úradu práce je okrem aktualizovania a poskytovania pracovných ponúk aj sprostredkovávať informácie o rekvalifikačných kurzoch alebo informácie ohľadom založenia živnosti.

Takisto eviduje nezamestnaných, ktorí sa rozhodli jeho služby využiť a zaoberá sa sociálnymi vecami, ako sú napríklad dávky v hmotnej núdzi alebo rodinné prídavky. Všetky informácie poskytované na úrade práce sú zadarmo.

Na oficiálnej internetovej stránke Ústredia práce sociálnych vecí a rodiny www.upsvar.sk nájdete aktuálne oznamy a novinky ohľadom služieb zamestnanosti, sociálnych vecí alebo sprostredkovania zamestnania. Práve tu sa môžete dozvedieť kde a kedy sa konajú veľtrhy práce, aké zmeny môžete očakávať v oblasti sociálnej politiky a trhu práce, ale portál sa venuje aj možnosti zamestnať sa v zahraničí. Nájdete tu vzory žiadostí či zoznam agentúr dočasného zamestnania, ktoré majú povolenie na vykonávanie činnosti, prostredníctvom ktorých by ste sa chceli v zahraničí zamestnať. Priamo cez túto oficiálnu stránku sa môžete dostať na zoznam úradov práce v jednotlivých mestách Slovenska a takto si ľahšie vyhľadať ten najbližší k vám. Vo väčších mestách majú svoje detašované pracoviská, rozdelené podľa jednotlivých mestských častí. Na základe vášho trvalého bydliska sa určuje, ku ktorému pracovisku patríte. V Bratislave je ich päť a sídlia na štyroch rozličných miestach. V prípade, že si nie ste istá, môžete využiť dostupné kontakty a opýtať sa priamo kompetentných pracovníkov.

V Nitre je situácia trošku odlišná. Priamo v meste fungujú dve stále pracoviská a okrem toho pod tento úrad pripadá aj detašované pracovisko v Zlatých Moravciach a vysunuté pracovisko vo Vrábloch.

Podobne je to aj v Trenčíne. Okrem úradu práce v tomto meste môžete požiadať o informácie a zaradenie do evidencie aj v Dubnici nad Váhom a v Ilave. Avšak tí občania, ktorí sú prihlásení k trvalému pobytu v okrese Ilava, podávajú žiadosť o zaradenie do evidencie v Dubnici nad Váhom.

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny v Žiline spravuje pracovisko nie len v tomto meste, ale takisto v Kysuckom Novom Meste, Bytči a Rajci.

K prešovskému úradu patrí aj pracovisko v Sabinove a Lipanoch, košický má štyri detašované pracoviská v Košiciach a jedno v Moldave nad Bodvou.

Úrady práce v Trnave a v Banskej Bystrici sídlia iba v konkrétnych mestách.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!