faceSú dámy, ktoré vyzerajú senzačne aj s vedrom na hlave, existujú hrdinky, čo jedia, jedia a nič na nich nevidieť. No sú medzi nami aj také kočky, ktoré nebojujú ani s nadváhou, ani s ekzémom, len ich trápia bacuľaté líca. Ak sa dáme podarí vyrysovať prvé “kocky“ na brušku a svoj zadok pozbaviť neestetickej celulitídy, tak by malo byť pre ňu len takou malinou zúžiť línie tváre. Avšak ak sa také malé, guľaté líca dajú na protest, stravovací režim a tréningový plán sa jednoznačne musí sprísniť.

Možno by vám ani vo sne nenapadlo, že aj za tvarom a objemom našich líc sa môžu skrývať nielen genetické predispozície, ale aj nevhodné stravovacie návyky, ktorými si zbytočne koledujeme o opuchy tváre. Ako pred všetkými odtučňovacími kúrami, tak aj pred zoštíhlením tváre si treba najprv dopriať poriadnu detoxikáciu organizmu.

Nežiaducich látok a toxínov sa zbavíte vďaka rôznym očisťujúcim čajom, zriedenej citrónovej šťave či kapuste tukožrútskej. To je však len zlomok z toho, na čo by nemala zabúdať dáma, ktorá sa chce zbaviť plnších líc. Možno si práve teraz poviete, že čo tam po bacuľatej tvári, no ak sa po čase k tomu pridá dvojitá brada a vy ešte nemáte ani tridsať, situáciu isto začnete brať omnoho vážnejšie.

V prvom rade sa vzdajte presolených jedál, instantných polievok a na obľúbené zemiakové lupienky odteraz už ani nepomyslite. Tento stravovací štýl vo vašom organizme zadržiava veľké množstvo vody, čo spôsobuje nezdravé opuchy tváre. Obmedziť by ste mali aj príjem bieleho rafinovaného cukru, ktorý sa okrem rôznych kardiovaskulárnych problémov dokáže podpísať aj na objeme vašej tváre.

Efektívna tvárová gymnastika!
Dúfame, že žiadnej chytrej čitateľke netreba pripomínať, že najúčinnejším spôsobom na precvičenie svalov tváre je bozkávanie. Ak nemáte práve poruke žiadneho sympaťáka, vystačiť si budete musieť s grimasami pred zrkadlom. Čítajte ľubovoľný text, pomaly, zreteľne až afektovane vyslovujte každú slabiku, čím dostatočne naštartujete tukové zásoby na lícach. Zaručeným cvikom je aj tzv. široký hollywoodsky úsmev, špúlenie pier ako zo selfie fotiek či smerovanie jazykom k špičke nosa. Tvárte sa pred zrkadlom hoc aj ako rybička na suchu alebo napodobňujte papuľnatú šelmu, len nezabudnite svojmu cvičeniu venovať denne aspoň pätnásť minút.

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!