Trápi vás nadmerné ochlpenie na rukách, ktoré hrozivo pôsobí najmä v horúcich letných dňoch? Neviete si rady s ochlpením aj na iných častiach tela, najmä v oblasti tváre? Nezúfajte, vždy je riešenie, ako proti tomu bojovať. V každom prípade nie ste sama, takýto problém má množstvo iných žien, ktoré sa podobne ako aj vy rozhodli proti tomu niečo urobiť. Preto hlavu hore, je čas na zmenu a hlavne na zvýšenie sebavedomia.

Je niekoľko príčin, prečo majú niektoré ženy viac chlpov na svojom tele ako iné. Azda najväčšou môže byť genetická príčina, ale aj hormonálne problémy, ktorými trpí dnes skutočne nespočetné množstvo žien. Problém môžu predstavovať aj vaječníkové cysty, ktoré práve toto nadmerné ochlpenie spôsobujú.

Ak si nie ste istá, najprv zájdite za odborníkom, ktorý vaše podozrenia buď potvrdí alebo vyvráti. Ak sa u vás objavili cysty, nasadí vhodnú liečbu a vy máte prvý krok v boji proti tmavým neatraktívnym chĺpkom za sebou.

Ďalším zo spôsobov je holenie a depilovanie, čo však dnes už patrí k základnej hygiene ženy. Chĺpky síce odstránite, ale len na kratší alebo dlhší čas. Definitívne sa ich nezbavíte a po čase sa opäť objavia, presne tam, kde vám to najmenej vyhovuje. A celú procedúru môžete opakovať od začiatku. Navyše holenie rúk sa vôbec neodporúča, preto je vhodné poobzerať sa po novších metódach ich odstraňovania.

Čo tak vyskúšať laserovú epiláciu? Dnes sa už vykonáva vo všetkých väčších mestách, ale budete si však musieť siahnuť trochu hlbšie do vrecka. Výhodou tejto metódy je definitívne zbavenie sa ochlpenia na tých častiach tela, kde si to želáte. Je to bezbolestný zákrok, počas ktorého preniká laserový lúč až ku korienku chlpu a spôsobuje jeho definitívny zánik. Nevýhodou je, že tento proces budete musieť podstúpiť niekoľkokrát, pretože pri prvom zákroku sa nikdy nepodarí zničiť absolútne všetky chĺpky.

Cena takéhoto zákroku závisí od samotnej časti tela, na ktorej sa úkon vykonáva. Všeobecne však platí, že menšie plochy, ako napríklad miesto nad hornou perou sú podstatne lacnejšie ako oblasť stehien alebo rúk. Takisto sa cena odvíja od mesta, kde sa laserovej epilácie podrobíte. Preto ak máte problém s nadmerným množstvom chlpov, ktorý sa výrazne podpisuje na vašom sebavedomí a životnej pohode, nečakajte a informujte sa o možnostiach tejto metódy, ako aj o samotnej cene vo vašom okolí. Zákrok môžete absolvovať v akomkoľvek dermatologickom centre alebo salóne či už tu na Slovensku alebo v zahraničí. Komu sa zveríte do rúk je len a len na vás, dôležité je, aby ste s výsledkom boli spokojná a mohli si bez problémov užívať nie iba letné dni vášho života. Pretože byť krásna a cítiť sa príjemne je nielen dôležité, ale v dnešnom svete aj nevyhnutné.

Foto: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!