Milé gazdinky, mamy, dcéry, vnučky. Jar sa už pomaly končí, leto sa približuje závratnou rýchlosťou a vy by ste mali zahájiť jarné upratovanie. Ak ste tak už urobili, nikdy nie je v dome poriadku toľko, aby ho nemohlo byť viac. Vyžeňte svojich chlapov z domácnosti preč, nech idú nakúpiť potraviny na obed, hrať na záhradu futbal, nech si dajú okružnú jazdu autom po meste alebo sa vyberú na výlet. Jednoducho, nech sa vám nepletú počas upratovania popod nohy.

Žienka domáca

Staňte sa na jeden deň ozajstnou žienkou domácou, oblečte si staré tepláky, vyťahané tričko, zopnite vlasy do copu a vyzbrojte sa čistiacimi zbraňami. Výhodu majú tie dámy, ktoré sú matkami dcér. Zapojte do jarného či predletného upratovania aj svoje mladé krásky a robota vám pôjde dvojnásobne rýchlejšie. Spravte z upratovania zábavu. Pustite si nahlas hudbu, aká sa vám páči, veď v ženskej spoločnosti je dovolený aj Enrique Iglesias alebo dávno zabudnuté skupiny Blue či Backstreet Boys. Pripomeňte si dávne časy, keď bola táto hudba moderná, spievajte na plné hrdlo a upratujte ako o dušu.

Začnite vysávaním, pretože tak si rozvírite prach a až následne na to utierajte poličky a zaprášené zákutia. Ak ste tak ešte nespravili, poumývajte okná. Ženy stíhajú robiť viacero vecí naraz, a tak môžete popri upratovaní aj variť chutný obed, ktorý po namáhavej robote padne viac než na úžitok. Precízne a pedantné upratovanie vám zaručí poriadok v byte na dlhší čas. Samozrejme, okrem prachu a špiny na zemi, tá tam bude stále a vysávaniu či utieraniu prachu sa nevyhnete.

Staršie ako rok

Ak sa rozhodnete robiť jarné poriadky, pustite sa do nich naplno a s odhodlaním. Nepovedzte si v polovici, že stačí a ostatné dokončíte inokedy. Radšej strávte jeden celý deň upratovaním, akoby ste to mali naťahovať na každý víkend v mesiaci. Urobte počas tohto dňa aj veľké triedenie veci v skriniach, poličkách a úložných priestoroch. Určite nájdete také haraburdy, ktoré vôbec nepoužívate, no odložili ste si ich preto, že oni sa ešte niekedy zídu. Pravda je taká, že nezídu.

Pri triedení nepotrebných vecí v domácnosti sa riaďte osvedčeným pravidlom: ak ste niečo minimálne rok nepoužili, už to nepoužijete vôbec. Darmo si budete tieto veci ďalej odkladať, zbytočne si zaberiete priestor v interiéri, ktorý by mohol byť využitý úplne inak. Pri triedení oblečenia sa neunáhlite a nevyhadzujte hneď všetko, čo už nenosíte. Sú tu ľudia, ktorí by vaše veci prijali s nadšením, pretože sú v núdzi. Určite sú aj vo vašom okolí zberné kontajnery na nepotrebné oblečenie a obuv. Dajte svoje veci do takýchto kontajnerov a pomôžete tak ľuďom, ktorí to potrebujú. Spravíte si tak miesto v skrini na nové veci a zároveň urobíte aj dobrý skutok.

Po náročnom celodennom upratovaní, pri ktorom ste spálili slušné množstvo kalórií, si zaslúžite aj poriadnu odmenu. Tá môže byť vo forme obedu, no ten si zrejme aj samy navaríte. Muž by vás mohol zobrať na pohár kvalitného vína, dezert alebo na výbornú večeru. Kino by bolo po jarnom upratovaní už len akýmsi vysnívaným bonusom. No neoplatí sa ženám upratovať?

Foto: pixmac.sk, Julen Iturbe-Ormaetxe – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!