Určite ho poznáte z nádherných fotiek, ktoré vám podstrkujú cestovné agentúry. Podobné fotky však nájdete aj na internete. Keď sa na ne zadívate lepšie, zistíte že väčšina obrázkov vznikla rukami a foťákmi turistov, ktorí túto zem navštívili. A od tejto chvíle môžete veriť faktu, že na Cypre je naozaj tak nádherne, ako ukazujú tie neuveriteľne príťažlivé obrázky. Vďaka tomuto miestu si cestovanie obľúbite.

Nádherné prostredie

Nie je žiadnym tajomstvom, že práve tento ostrov obmýva tá najkrajšia voda. Miestami sa ťahá až do azúrovo – tyrkysového nádychu. Okrem toho tu môžete čakať aj nekončiace čisté pláže. K scenérii samozrejme patrí aj krásna a stále zachovalá príroda, ktorá vás očarí svojou čistotou a nevinnosťou.

Cyprus sa radí medzi TOP najobľúbenejšie destinácie z celého sveta. To okrem vyššie spomenutých dôvodov pre návštevu upevňuje fakt, že tu môžete čakať viac ako 300 slnečných dní, čo je bez kúsku celý rok. Okrem leňošenia si môžete aj kvalitne zašportovať. More predurčuje obľúbenosť vodných športov. Okrem windsurfingu, či vodného lyžovania si vychutnáte aj potápanie. To vám otvorí nevídaný svet podmorského života, ktorý určite nie je nudný. Okrem týchto vecí vám dovolenka na Cypre ponúka oveľa viac lákadiel.

  1. Limassol – Je centrom takmer všetkého diania. Stredisko cestovného ruchu je hlavný prístav ostrova. Zaujíma hlavne historikov, vďaka početným archeologickým vykopávkam. Vás však očaria hlavne historické pamiatky, ktoré sú viac než príjemné.
  2. Nikózia – V hlavnom meste Cypru jednoznačne dominuje hradbový systém, ktorý mesto obopína zo všetkých strán. Niektoré časti mesta nie sú veľmi rušné a po zotmení vďaka hradbám pôsobia mierne strašidelne.
  3. Pafos – Alebo Paphos. Rozdeľuje sa na dve časti, a to – Káto Paphos a Ktíma Paphos. Mesto sa môže pochváliť čistými kamienkovými plážami, ktoré skvele masírujú chodidlá. Taktiež tu nájdete piesočné pláže. Ak sa vám čistého vzduchu máli, vstúpiť môžete aj do Paphoského parku.
  4. Olympos – Hora je najvyšší bod krajiny. Ako určite predpokladáte, tento bod vám poskytne kráľovský pohľad na okolie. Budete ako Boh, ktorý z výšky pozoruje dianie v krajine pod sebou.
  5. Larnaka – Nachádza sa na južnom pobreží. Privíta vás plážami s jemným pieskom a jednoduchým vstupom do mora. Neďaleko mesta sa nachádza soľné jazero pri ktorom nájdete slávnu mešitu – tretie najvýznamnejšie pútnické miesto pre moslimov.
  6. Kykko – Tento kláštor v sebe nesie viac tajomna, než akýkoľvek iný. Navyše poskytuje krásny výhľad na prírodu okolo. Toto miesto sa radí medzi najznámejšie a tiež najbohatšie kláštory na celom Cypre. Nachádza sa tu jedna z troch dochovaných zlatých podobizní Panny Márie. Aj to dodáva tunajším mníchom silu pri svojom živote plnom duchovna.

Foto: Wikipedia.org,  Ophelia2

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!