Trápite sa nad svojou postavou, sledujete si pravidelne váhu, máte pocit, že sa zdravo stravujete a pritom stále idú čísla hore alebo prinajlepšom sa ručička na váhe nehýbe? Potom jednoducho robíte niekde chybu, určite nie ste žiadny omyl prírody ani váš organizmus nefunguje na inom princípe, ktorý nie je zložitý. Váš kalorický príjem musí byť menší ako kalorický výdaj. Pozrime sa na najčastejšie chyby, ktoré robia všetci, čo sa snažia schudnúť.

  1. Vyradenie „cukrov“

Pod cukrami určite všetci myslia sacharidy a je to veľká chyba! Na spálenie jedného gramu sacharidu (aj bielkoviny) telo spotrebuje štyri kalórie, avšak pri tuku je to sedem až osem. Telo však potrebuje dostatočné množstvo sacharidov, aby malo dostatočnú silu a energiu na fyzické cvičenie.

  1. Malé sústa sa nerátajú

Obliznutie lyžičky z arašidového masla, zahryznutie do partnerovho burgru, dve tabličky čokolády, ochutnávanie krémovej polievky, cukrík. Všetko toto sú kalórie, ktoré sa, bohužiaľ, rátajú a môžu vám poriadne navýšiť príjem a ani ste ich neregistrovali. Taktiež pozor na „neviditeľné“ kalórie ako dresingy či sladené vody.

  1. Klamete samú seba

Pri chudnutí je naozaj náročné si priznať, že robíte niečo zlé a to obzvlášť pri sociálnych médiách, kedy sa snažíme svetu ukázať ako cvičíme a zdravo sa stravujeme. Ide o váš progres, nie je to cesta nikoho iného, a preto neklamne samú seba. Ak preženiete denný príjem, tak si to reálne aj priznajte a niekde nájdite miesto, kde tieto kalórie spálite.

  1. Alkohol a párty

Je skvelé sa ísť raz za čas zabaviť, ale nedostatok spánku, otočený biorytmus v spojení s popíjaním alkoholu vám môžu zničiť všetky ilúzie na dosiahnutie cieľov. Nehovoriac o tom, koľko kalórií a cukru (naozaj cukru!) je v samotnom alkohole. Za jednu noc môžete alkoholom nabrať aj celý denný príjem, ale to predsa necítiť, no nie?

Foto: pixabay.com