Pixmac000068868793Choroby, vírusy, nachladnutia či rôzne zápaly sa nám vôbec nevyhýbajú. Práve naopak, je úplne jedno, či je leto a či zima, ohrozenia imunitného systému na nás číhajú naozaj takmer všade. A záleží len a len na nás, ako sa s nimi popasujeme a či im my a naše organizmy dokážeme odolávať. Chrániť si imunitný systém nie je ľahkou záležitosťou, nakoľko na nás vplýva obrovské množstvo vonkajších faktorov, no každý by mal pre svoje zdravie spraviť maximum. Akými liečivami a akými spôsobmi si udržujete choroby od tela? Alebo nerobíte vôbec nič a v prípade ochorenia stavíte na overené lieky, ktoré zaručene pomôžu a bolesť zmiernia?

Chorobám by ste mali v prvom rade vedieť predísť, ako s nimi bojovať. Pretože keď už ochoriete, znamená to, že ste určitú starostlivosť o seba zanedbali a dovolili ste organizmu povoliť. Najjednoduchším spôsobom, akým môžete telo trénovať a dopriať mu dostatočné vitamíny, ktoré budujú imunitu, sú vaše stravovacie návyky. Ak si “naordinujete” počas každého dňa postačujúce množstvo ovocia a zeleniny, urobili ste hneď prvý krok k udržaniu si zdravia. Ak zjete počas dňa päť kusov zeleniny alebo ovocia, môžete si byť istý, že máte skvelý príjem vitamínov, ale na druhej strane aj menší príjem kalórii z jedla, nakoľko vás tieto zasýtia.

Pite dostatok tekutín. Ono sa vám to možno nezdá, no pitný režim je pre organizmus dôležitý. Najmä počas leta, kedy bojujeme s vysokými teplotami a telo sa snaží schladiť a spotrebováva pri tom vodu. Aby ste sa vyhli dehydratácii alebo zvýšeným teplotám, vypite za deň minimálne dva litre vody. Určite poznáte priaznivé účinky zeleného čaju, ktorý obsahuje kofeín a má na organizmus nabudzujúci vplyv. Avšak, vychladený a s citrónom počas leta aj skvelo hydratuje a zrýchli metabolizmus.

Pokúste sa vyhýbať nadmernému užívaniu liekov. Pravda je taká, že po čase si na ne telo zvykne a prestane reagovať. Takže v prípade, že vás bolí hlava či žalúdok a zakaždým beriete tabletky proti bolesti, príde deň, kedy tieto nezaberú a vy si naordinujete dvojitú dávku bez toho, aby ste vedeli, ako vám tieto lieky škodia a aké môžu mať vedlajšie účinky. Ak už naozaj nemáte inú možnosť, zvoľte prírodné liečivá, čaje z byliniek. Neberte to ako šarlatánstvo, len ako prírodné zdroje namiesto tých chemických. Niekedy sme už tak rozmaznaní, že berieme lieky z akéhosi zvyku a pritom sa necítime úplne zle. Skúste niečo vydržať, lieky do určitého momentu pomôžu, no môžu aj uškodiť.

Foto: pixmac.sk, awayukin – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!