Tohtoročná zima bola obzvlášť dlhá, mrazivá, ukázala sa vo svojej plnej kráse, no zanechala nepríjemné stopy aj na vás. Nielenže má väčšina vysušenú, popraskanú a suchú pleť, navyše je organizmus oslabený, nakoľko nebol vystavený takmer žiadnej fyzickej záťaži. Čo s tým môžete robiť? Začať tvrdo bojovať proti následkom pani zimy, veď apríl je na to ako stvorený!

Mnohé, ženy, úprimne, aj keď sa snažia viesť zdravý životný štýl a stravovať sa podľa určitých zásad, sa počas zimy trošku upustia z uzdy. Až po skončení zimy príde vytriezvenie a uvedomenie si situácie, navyše ak je zima taká dlhá, ako táto, situácia je nepríjemná. Postavy sa guľatejú a prísne pravidlá životného štýlu idú bokom. Zima ale už skončila, preto by ste sa mali vrátiť alebo začať s novým životom, ktorý bude zdravší a lepší, ako ten predchádzajúci.

Svoje zdravie by ste si mali strážiť, a preto sa oň aj príkladne starať. Jar je zdrojom aj veľkého množstva zeleniny a ovocia, ktoré je aj cenovo dostupné, takže výhovorky musia ísť bokom. To, že by ste mali aspoň trikrát do týždňa natiahnuť aj kosti a robiť nejakú aktivitu, už nie je potrebné ani pripomínať. Taktiež sa vyhnite výhovorkám, že nemáte peniaze alebo čas na posilňovňu alebo cvičenie. Počasie už nie je také zlé, a teda sa dá ísť zabehať, prejsť sa alebo na bicykel aj von.

Cvičenie vám zaberie približne hodinu z celého dňa, čo sú približne len štyri percentá. Tak ich využite zmysluplne a vyberte sa na čerstvý vzduch. Uvidíte, párkrát sa prekonáte a nabudúce sa nebudete vedieť dočkať chvíle, kedy sa budete môcť ísť prebehnúť. Zoberte so sebou partnera alebo priateľku, budete si navzájom skvelou motiváciou a podporou, ktorú v zmene životného štýlu potrebuje každý.

Foto: Pixmac.sk, Likeaword – flickr