Pixmac000001737243Vo vzťahu medzi mužom a ženou sa naskytá jedna dôležitá otázka, a tou je: môže byť medzi mužom a ženou čisto priateľstvo? Môže byť vzťah medzi odlišnými pohlaviami založený len na kamarátskych citoch bez toho, aby jeden či druhý mali v hlave obraz niečoho viac? Nuž, táto otázka trápi mnohých ľudí vo vzťahoch, ale aj nezadaných. Odpoveď znie, určite áno, no vždy je hranica veľmi tenká a v niektorých situáciách môže byť ťažké ju udržať. Avšak, sú prípady, kedy medzi mužom a ženou nie je doslova žiadna príťažlivosť a sú vyslovene len priateľmi. Bez hlbších zaľúbených citov.

Niekedy však môže byť nesmierne náročné pre páry, ktoré sú vo vzťahu, tolerovať priateľstvá toho druhého s opačným pohlavím. Vezmite si príklad, že váš partner má najlepšiu priateľku, s ktorou si rozumie, udržiava s ňou kontakt, z času na čas sa stretnú. Aj napriek tomu, že viete, že vás partner miluje a tá druhá je pre neho len kamarátka, ktorú možno spoznal dávnejšie pred vami, sa môžete cítiť v ohrození. V takomto prípade záleží len na vás, či svojej polovičke dôverujete, alebo nie. Ak vám tvrdí, že z oboch strán ide naozaj len o priateľstvo, nechajte to plávať a nerýpte zbytočne do osieho hniezda.

Možno je lepšie dôverovať partnerovi a nechať ho, veď vie, čo robí. Priateľstvo s opačným pohlavím musí mať hranice, najmä ak ste zadaná. Partnerovi určite nie je po vôli, ak ste so svojim kamarátom neustále na telefóne, vymieňate si správy a trávite s ním badateľne veľa času. Nemali by ste priateľstvo s iným mužom stavať a uprednostňovať pred svojim vzťahom. Taktiež by ste určite nechceli, aby niečo také robil váš partner s inou ženou – kamarátkou.

V kamarátskom vzťahu s mužom sa musíte však ubezpečiť, že ten si je vedomý svojho statusu kamaráta a tak vás vníma aj on. Pretože v prípade, ak dúfa a verí v niečo viac, zatiaľčo vy nie, kamarátsky vzťah ho môže v tejto mylnej predstave udržiavať a neskôr mu tak ublížiť. Preto, ak máte pocit, že z druhej strany city rastú zlým smerom, zastavte to hneď na začiatku. Zachránite jedno zlomené srdce a zbytočnú bolesť hlavy!

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD – pixmac