Tretinu života prespíme, z čoho vyplýva, že matrac môže ovplyvňovať náš život viac, ako by sme čakali. I preto naše nároky na kvalitu matracov stále stúpajú. Už nestačí, aby boli „len“ pohodlné, vyžadujeme od nich zdravotnú nezávadnosť, ekologické materiály a minimum alergénov. Stále častejšie kupujeme prírodné matrace, v ktorých sú nahradené suroviny vyrábané z ropy rastlinnými materiálmi. Využívame prirodzené vlastnosti prírodných materiálov, ktoré umelé matrace len napodobňujú. Prírodné matrace sú vhodné pre všetky vekové kategórie, vrátane astmatikov a alergikov.

V posteli

Z čoho sú prírodné matrace?

Prírodné matrace sú bez chemických prísad a látok a často sú ušité ručne z prírodných materiálov ako je bavlna, ľan, ovčia vlna, kokos, prírodný kaučuk, ťavia srsť či konope. Ale i cenovo dostupnejšie penové matrace môžu byť vytvorené z ekologickej peny, ktorá nie je z ropy ale z ricínového oleja.

Výhody prírodných matracov

Prírodné matrace bývajú spravidla tvrdšie ako tie umelohmotné, zároveň majú dlhšiu životnosť a väčšiu vzdušnosť. I u nich ale nájdete v ponuke mäkšie matrace či matrace s rozdielnou tvrdosťou strán. Dokážu poskytnúť telu prirodzenú podporu a netlačia na svalstvo a kĺby. Zároveň uľavujú chrbtici od napätia.

Materiály matraca vytvárajú pre spánok optimálne podmienky. Na prírodných matracoch sa človek nepotí, neprevaľuje a nebudí počas noci. Zvlášť sú vhodné pre ľudí s alergiou či astmou, pretože podporujú dýchanie pokožky a minimalizujú vznik roztočov.

Aké môžu byť materiály moderných prírodných matracov?

Prírodná pena Biogreen

V tejto pene nájdeme prepojenie prírody a technológie. Pri výrobe sa, namiesto surovín vyrábaných z ropy, používa ricínový olej, ktorý je známy už mnoho rokov pre svoje medicínske využitie.

Biogreen

Pamäťová pena Viscogreen

Je to prírodná pena na báze ricínového oleja s pamäťovými vlastnosťami. Tvarová pamäť lepšie reaguje na zmeny teploty a tlaku, preto sa rýchlejšie prispôsobuje polohám tela počas spania. Má regeneračné a tiež antibakteriálne vlastnosti.

Kokosové vlákno
Má skvelé vlastnosti, ktoré ho predurčujú na použitie vo viacerých typoch matracov. Vďaka priedušnosti je to materiál ideálny na spanie v lete, kedy sa viac potíme. Bežne sa kombinuje s inými materiálmi v sendvičových matracoch.

Môjmatrac.sk predstavuje pár skvelých tipov:

Matrac NATUR BIOGREEN
Tento obľúbený ekologický matrac je vhodný pre aktívnych ľudí. Pri výrobe je použitý ricínový olej namiesto ropných látok. Ponúka sa v rôznych tvrdostiach a v kombinácii s antidekubitným prevedením je vhodný pre starších ľudí. Môžete ho mať položený na lamelovom či na pevnom rošte.

Matrac NATUR BIOGREEN comfort

Kvalitný ekologický matrac je vyrobený tiež z ricínového oleja. Matrac je stredne tvrdý a je vhodný pre ľudí v strednom veku. Ide o matrac strednej triedy a je vhodný len na lamelový rošt. Má sedem zón tvrdosti, ktoré ideálne prenášajú váhu ležiaceho a udržujú chrbticu v rovnej polohe.

Matrac NATUR BIOGREEN kokos

Ekologický matrac s dvoma kokosovými doskami má vďaka poťahu Bamboo antibakteriálne účinky a zaručí skvelý komfort spania svojou mäkkosťou. V mäkšom prevedení je vhodný aj pre malé deti, v najpredávanejšej variante patrí medzi tvrdšie matrace. Matrac je vhodný len na lamelový rošt.

Matrac VISCOGREEN

Komfortný ekologický matrac je výnimočný tým, že jeho jadro je vyrobené z pien Viscogreen a Biogreen. Matrac sa vie skvele prispôsobí telu. Je vhodný pre starších ľudí v mäkšej variante a stredne tvrdý pre širokú populáciu. Výhodou je, že môže byť uložený na pevnom i lamelovom rošte.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!