Ak práve teraz premýšľate nad ďalším novoročným predsavzatím, ktoré s takmer stopercentnou pravdepodobnosťou nesplníte, radšej tento čas využite efektívnejšie. Isto nie v nákupnom centre, kabeliek, čižiem, ale aj legín s nórskym vzorom už máte dosť, nevyháňame vás ani do kaderníckeho salónu, vaše vlasy sú také silné a lesklé, až by bolo na škodu ich opäť zastrihávať. Skôr chceme vašu pozornosť upriamiť na aktuálne dianie v rodinnom kruhu. Možno nie je ideálne a práve preto by vám padlo vhod niekam vypadnúť, lenže ženy, partnerky a matky sa nikdy nevzdávajú. Cez týždeň sa s deťmi vidíte len pri raňajkách a manžel sa viac zaujíma o novinky kasín než o dôležitejšie záležitosti okolo rodiny.

Vianočný stromPráve počas vianočných sviatkov vnímame každú pozitívnu či negatívnu udalosť o niečo emotívnejšie, rozplačú nás aj tri oriešky v televízii, nieto závislosť od online športového tipovania. Manželovo hazardovanie začalo, samozrejme, len ako chvíľková zábava, neskôr sa preklikal k bannerom odkazujúcim na ruletu či blackjack. Slovom, situácia v dome sa stupňuje, napätie rastie a vy hľadáte odpoveď na vážnu rodinnú krízu: Bolo už dohovárania natoľko dosť, že manžela od týchto “zábavok“ odlepí len personál z centra pre ľudí závislých od hier?

Ak sú mu oveľa bližšie casino hry zdarma než popoludnie strávené s manželkou a deťmi na vianočných trhoch, ak míňa peniaze na hazard, pričom ho nezaujímajú stále výdavky a deravé topánky na nohách svojich detí a keď agresia z neúspešného ťahu ohrozuje život všetkých členov v domácnosti, niet inej cesty. Dúfame, že váš pán manžel dá na rodinný dohovor, uvedomí si, že pre jeho závislosť trpí celá rodina, ak týchto ľudí v domácnosti možno ešte považovať za rodinu.

Problémy nikdy nie sú také vážne, aby sa ihneď riešili v krízových centrách, aj muž je len človek z mäsa, kostí, mal by disponovať zdravým úsudkom a pravými emóciami. Rozhodne sa nedokáže dívať na to, ako mama deťom delí jedno jablko, pretože na viac nemajú. Mali by, ak by registračné poplatky na hazardných webových stránkach neboli také vysoké. Práve príchod Vianoc by ste mali využiť vo svoj, respektíve rodinný prospech.

Skromný štedrovečerný stôl, nesplnené detské priania pod stromčekom a krb bez praskajúceho dreva by sa mohli podpísať na zrušení všetkých hráčskych účtov vášho pána manžela. Nám nezostáva už nič iné len vám popriať Šťastné a Veselé prežitie vianočných sviatkov, veľa pokojných chvíľ v kruhu svojej rodiny, nie po celý budúci rok, ale na celý život!

Foto: pixmac.sk, amramsey – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!