ovocieSychravé jesenné počasie je za oknom a nám okrem depresívnych nálad strpčuje život aj slabý imunitný systém. Virózy nám skáču už aj po vlasoch, oči máme vpadnuté a líca bledé. Keďže si nemôžeme dovoliť dva týždne vylihovať v posteli a piť horúci čaj, treba sa rýchlo pozviechať a pre svoje telo spraviť niečo prospešné. Žiadna z nás nechce prísť o zdravo vyzerajúcu pleť, silné nechty či žiarivo biely úsmev. Samozrejme, o svoje zdravie by sme mali dbať počas celého roka, no nie každý (pracovný) deň máme čas myslieť len na svoj silný imunitný systém.

Schyľuje sa na nádchu? Siahnite po vitamíne C!
Ak ide o vitamín C, nepomôže nám žiadna výhovorka. Vyskytuje sa v ovocí a zelenine, vo forme tabliet, šumivých celaskonov či prášku. Kúpite si ho aj v tej najmenšej lekárni či najodľahlejšom obchodnom centre. Senzačný vitamín! Ako sme už spomínali, jeho najväčšie zastúpenie je v čerstvom ovocí a zelenine, pri varení či krájaní dochádza k značným stratám.

Pre zdravého dospelého človeka je vhodné užiť 1 tabletu vitamínu C za deň, ak sa však cítite zle, nebojte sa zvýšiť príjem tohto blahodarného liečiva! Vitamín C posilňuje náš celkový imunitný systém, napomáha organizmu brániť sa pred rôznymi vírusmi a baktériami. Je vhodným pomocníkom v sychravom, jesennom počasí, pretože nás dokáže ochrániť pred nádchou, chrípkou či rovnako nepríjemnou angínou.

S vitamínom C žiadna z nás nezostarne!
Tento prírodný elixír je známy aj ako silný antioxidant, ktorý chráni bunky v našom tele pred starnutím, napomáha vylučovaniu škodlivých toxických látok z organizmu a takisto priaznivo vplýva na redukciu telesnej hmotnosti. Napomáha pri hojení rán, udržiava naše zuby bez kazov a chráni ich pred precitlivenosťou.

Dámy si vitamín C obľúbia aj preto, že podporuje tvorbu kolagénu, je úspešný v boji proti ochabnutiu pleti a tvorbe vrások. S vitamínom C ožijú aj naše vlasy a nechty, rôznym deformáciám nepodľahnú ani kosti či kĺby a jeho najcennejším účinkom je eliminovanie rakovinotvorných buniek. Konzumáciou vitamínu C bude naše telo odolnejšie voči rôznym alergiám, céčko dokáže účinne vstrebať rôzne minerály a stopové prvky ako napríklad vápnik a železo. Zasmejme sa, milé dámy, na chladnú jeseň s vitamínom C!

Foto: pixmac.sk, turtlemom4bacon – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!