Nová práca znamená novú šancu, nový život, novú príležitosť. Príležitosť na lepší a úspešnejší začiatok. Na to, aby ste túto šancu však dostali a aj patrične využili, musíte zapracovať samy na sebe. Nič vám nespadne z neba, pokiaľ o to nezabojujete a nedokážete, že na to máte a ste pripravené za svoje možnosti bojovať. Osobný, ale aj pracovný rast dosiahnete často pri zmene pozície alebo úplnej zmene pracoviska. Pripravte sa na pohovor na výbornú!

Predstavte si, že vás firma, ktorá má práve voľné vaše vysnívané pracovné miesto, pozve na úvodný pohovor. Čo by ste urobili? Výskať a kričať od radosti do telefónu zrejme nebudete, počkajte, kým druhá strana zloží a potom prejavte svoje emócie trebárs aj hlasnými decibelmi. Následne si však uvedomte, že vás čaká dôležitý moment. Budete musieť zapôsobiť najlepšie, ako len viete. Prvý dojem a vaše vystupovanie vám môže zabezpečiť slušnú prácu na úrovni alebo vás nechať stagnovať. Vy ste strojcom svojho šťastia.

V prvom rade by ste si mali zistiť čo najviac informácií o firme, do ktorej sa na pohovor chystáte. Otázka, čo viete o spoločnosti, kde robíte pohovor, je pomerne obľúbenou a nie je nič horšie ako ostať ticho a nevedieť povedať absolútne žiadny poznatok. Zistite kedy a kde firma vznikla, kde všade pôsobí a na čo všetko sa zameriava. Taktiež si pripravte stručný opis vlastnej osobnosti, no nezabudnite spomenúť aj jednu či dve horšie vlastnosti, na ktorých by ste chceli popracovať.

Hovorte pomaly, premyslene a v žiadnom prípade nie spontánne a unáhlene. Myslite pri prípravách aj na vhodné oblečenie. To by ste mali prispôsobiť pozícii a firme, do ktorej by ste sa chceli dostať. Sukňou, čiernymi nohavicami, jednofarebným tričkom či sakom nemáte naozaj čo pokaziť. Nepreháňajte to s mejkapom ani perfémom. Buďte prirodzená, vystupujte prívetivo, usmievajte sa a snažte sa čo najviac, no nie násilne, zapôsobiť.

Foto: Pixmac.sk, SPX1MSD

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!