Máte pocit, že už nemôžete objaviť žiadnu dovolenkovú destináciu, ktorá by vás zaujala a ukázala vám niečo nové, nepoznané a zaujímavé zároveň? Nezáleží na tom, či ste už prešli európske krajiny, pretože vám môžu každý rok ukázať svoju inovatívnosť. Na to, aby ste zažili dokonalú letnú dovolenku nemusíte chodiť príliš ďaleko. Vyberte sa na Pyrenejský polostrov a strávte dva týždne v raji. Jedným z európskych rajov je, nepochybne, Taliansko. Krajina viníc, zábavy a horúcich nocí.

Dovolenka výletov

V Taliansku, tak ako v mnohých ďalších krajinách, môžete určité dni z dovolenky stráviť nielen pri mori, ale aj na fakultatívnych výletoch. Ak nemáte finančné ohraničenie, potom sa vyberte buď do hlavného mesta Ríma alebo do štátu v štáte, Vatikánu. V Ríme sa ponoríte do typickej filmovej romantickej atmosféry, môžete vyskúšať tradičnú taliansku pizzu alebo cestoviny. Nezabudnite si hodiť mincu pre šťastie do svetoznámej fontány di Trevi a nazrieť do antického Kolosea. Ak máte vzťah k divadlu, môžete si dokonca počkať na jedno z divadelných predstavení priamo v ruinách Kolosea.

Iným skvelým tipom na výlet je ostrov Elba, kde sa nachádza stále činná sopka. Zlákať vás môže biele liečivé bahno, v ktorom sa môžete na ostrove okúpať. Možno práve pre rodiny s deťmi bude lákadlom Mirabilandia. Je to obrovský zábavný park situovaný v strednej časti Talianska, kde si príde na svoje každý. Ten, čo miluje adrenalín, ten, čo má rád pomalú jazdu vo vláčiku, ale aj ten, ktorý nedosahuje požadovanú výšku na horskú dráhu. Sú tu naozaj atrakcie pre všetkých a to vám ani nebude stačiť jeden deň.

Športová dovolenka

Taliansko je krajinou, kam mnohí turisti chodia na dovolenky plné športu. Už nie je žiadnym prekvapením, keď si požičiate bicykel a vyberiete sa poznávať krajinu z jeho sedla. Nebude to žiadna prechádzka ružovou záhradou, no uvidíte miesta, kde by ste sa inak nemuseli vôbec dostať. Zaujímavým talianskym miestom pre vás môže byť aj severná oblasť, a teda Toskánsko. Tam sa to len tak hemží krásnymi vinicami, ktoré by bolo hriech nevidieť. O to lepšie, ak ochutnáte aj pár kvalitných talianskych vín.

Ak vás neláka športová dovolenka, vyberte si takú destináciu, kde sa nebudete nudiť. Pre mladých, partie, ale aj rodiny s deťmi je tým pravým orechovým Lignano Sabiadoro. More tu má pozvoľný spád a pri odlive sa vám môže stať, že budete musieť kráčať aj niekoľko metrov, aby vám hladina siahla nad pás. Pláže sú tu predovšetkým verejné, preto si musíte dávať dobrý pozor na veci, no na druhej strane sú pravidelne upratované, a tak sa vám nestane, že by ste pocítili zhnusenie pri hľadaní plážového miestečka.

Partie mladých ľudí bažiacich po zábave sa zabavia v centre mesta, kde je mnoho diskoték či barov na pláži. Pri západe slnka sa hlavná ulica pre automobily uzavrie a vytvorí sa tak niekoľko kilometrová promenáda. Malí podnikatelia rozšíria reštauračné terasy, vytiahnu lákadlá na zmrzliny a lákajú na rôzne suveníry či oblečenie.

Na to, že je Lignano Sabiadoro obľúbenou talianskou destináciou, určite sa tu nebudete cítiť stiesnene. Každé ráno si môžete spríjemniť prechádzkou do jednej z mnohých malých domácich pekární, kde nebudete ani vedieť, ktoré pečivo si máte vybrať. Následné raňajky na ešte stále prázdnej pláži vám privodia myšlienku, že by ste z Talianska už nikdy viac nechceli odísť. O rok vás krajina privíta znova!

Foto: pixmac.sk, Andrés Nieto Porras – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!