Aj keď je v súčasnosti množstvo žien, ktoré nemajú strach zo samoty, ako kedysi, stále sú medzi nami také, ktoré nevydržia byť samé. Majú potrebu sa stále púšťať do nových vzťahov, aj za cenu, že sa musia partnerom stále podriaďovať. Väčšinou sú to prípady žien, ktoré trpia nedostatkom sebavedomia a hrdosti a vo vzťahu si jednoducho pripadajú byť atraktívne.

Strach zo samoty. To je to, čoho sa ženy boja. Preto zotrvávajú vo vzťahoch, ktoré, aj keď vedia, že nemajú nejakú perspektívu do budúcnosti, radšej budú trpieť v nich ako bez nich. Keď sa náhodou ich vzťah s partnerom skončí, čo samozrejme oni neiniciovali, hneď sa vrhnú do ďalšieho, takže idú zo vzťahu do vzťahu. Navyše mnohé sú schopné pretrpieť niekedy aj psychické či fyzické násilie, keďže sú naozaj skeptické, že by si dokázali niekoho nového nájsť. Na druhej strane je faktom, že je mnoho vzťahov, ktoré síce fungujú už niekoľko rokov, ale partneri sa už neľúbia a sú spolu len zo zvyku. Tam už treba potrebnú dávku odvahy, keďže ste toho spolu veľa prežili. Šťastie praje odvážnym, tak ak vás tento vzťah ubíja, vysloboďte sa z neho.

Tento problém je častospojený so zlým sebahodnotením a s ním vyplývajúcou nízkou sebadôverou. Pocit menejcennosti a vlastnej nedostatočnosti sú jednými z dôvodov, prečo niektoré z nás radšej vo vzťahu trpia, ako by ho mali ukončiť. Ak trpíte komplexami menejcennosti, problém treba hľadať v detstve. Často vás rodičia kritizovali alebo karhali, že robíte niečo nesprávne? Každý dospelý sa riadi pocitmi z detstva, kedy sa začína formovať sebavedomie. Skúste porozmýšľať nad tým, kedy nastal ten bod zlom, keď ste začali o sebe pochybovať a odstráňte ho!

Aj keď sú rozchody z nefungujúcich vzťahov nepríjemnou záležitosťou, vydržte pár týždňov, kedy vám zrejme nebude najlepšie. Neskôr však zažijete neopísateľný pocit slobody a voľnosti, oprášite staré kamarátstva, nebudete sa musieť nikomu podriaďovať a so svojím voľným časom naložíte len podľa seba. Postupne budete bez vzťahu spokojnejšia a keď dokážete vydržať iba sama so sebou, spravíte tak obrovský krok pre úspešné fungovanie budúceho vzťahu.

Dnes je stále viac žien, ktoré sú odvážnejšie a šťastnejšie aj bez partnera. Pravdepodobne si mnohé z nich s partnerom len vytrpeli svoje a rozhodli sa nenechať svoju budúcnosť osudu a niečo robiť pre svoje šťastie. A čo vy? Ruku na srdce, ste šťastné s partnerom, s ktorým žijete? Vyhovuje vám takýto vzťah? Ak nie, zmeňte to! Uvedomte si svoju cenu a neponižujte sa zotrvávaním v nefungujúcich vzťahoch! Vždy máte na viac a musíte uznať, že lepšie je byť sama, obklopená priateľmi a šťastná, ako byť s partnerom, ktorý vám bráni v ceste ku spokojnosti. Nemôžete sa stále celý život len niekomu podriaďovať, zamerajte sa na to, čo robíte s radosťou a skúste sa netrápiť.

Foto: FreeDigitalPhotos.net

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!