Zdravie by nám všetkým malo byť prvoradé. Bez zdravia nemôžeme byť šťastné, veselé a usmiate. Preto by sme si ho mali strážiť a starať sa oň tak, ako najlepšie vieme. Raz si za túto starostlivosť o zdravie budeme vďačné. Čo môžeme pre naštartovanie metabolizmu a udržiavanie zdravia urobiť hneď ráno, neodkladajme na neskôr. Veď ako sa hovorí, ráno je múdrejšie večera, tak začnite so zdravým dňom hneď od jeho štartu!

Dobré ráno

Ráno môžete pre seba urobiť viac, ako si môžete vôbec myslieť. Poviete si, že predsa chodíte zavčas rána do práce či školy a nemáte zvyšný čas. To však zďaleka nie je pravda. Čo tak nastaviť budík o približne tridsať minút skôr ako obvykle a urobiť pre seba prospešnú vec? Ruka v ruke so zdravím ide vaša váha. Tá, pokiaľ je neúnosná, môže spôsobiť veľké zdravotné problémy, ktorým sa môžete vyhnúť.

Začnite svoje ráno s pohárom čistej vody s citrónom, aby sa vám naštartoval metabolizmus, telo a vyberte sa na chvíľu von. Nemusíte ísť hneď behať, stačí rýchla polhodinová prechádzka nalačno. Ráno, bez jedla, sa vám začnú spaľovať tuky a rýchlejšie chudnete, čím sa zároveň staráte o svoje jediné zdravie. Nielenže tak budete robiť ráno správnu vec pre seba, ale vaše dni sa budú zdať dlhšie a lepšie využité.

Voda

Po takto strávenom krátkom čase von sa stačí rýchlo nachystať do práce a pokračovať v rutinnom dni. S tým rozdielom, že ste spravili niečo pre svoje zdravie. Nezabúdajte na kvalitné raňajky. Ovsená kaša z nízkotučného mlieka s ovocím vám dodá energiu na celé doobedie a dodá potrebné vitamíny. Môžete pridať za hrsť orechov a trochu medu. Vynikajúce raňajky, fyzická činnosť, dobrá nálada. Pre vaše zdravie ako stvorené!

Foto: pixmac.sk, rmatei a rok1966 – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!