Pixmac000048707563Zo všetkých strán sa na nás valia reklamy na skvelé diéty, nové stravovacie plány, tabletky na chudnutie a čo je horšie, médiá prezentujú ako ideál ženskej krásy len ženu s minimálnym podielom tuku na tele, s dokonalou pleťou a vlasmi. Bohužiaľ, v reálnom svete je to o niečo náročnejšie. Ak máte problémy s postavou a snažíte sa o jej upravenie a navyše sa dôkladne staráte aj o svoje zdravie, potom by ste mali vyskúšať prejsť na životný štýl raw till 4 stravy, a teda surová strava do 4. hodiny poobede. Ide o akýsi vyšší stupeň vegánskej stravy, ktorá nevyžaduje žiadne varenie počas dňa.

Raw till 4 strava je vhodná pre ľudí, ktorí sa chcú zbaviť všetkých živočíšnych produktov a prejsť na surovú stravu s vysokým obsahom sacharidov. Číslo štyri je čas, dokedy jete len čisto surovú stravu a po ktorom prechádzate na tepelne upravené, ale stále vegánske jedlo. Čiže si môžete tento čas prispôsobovať podľa toho, ako vám vyhovuje. Naučte sa ho však nastaviť na jeden a ten istý čas, aby ste si aj vy a aj váš organizmus zvykol.

Princíp tohto životného štýlu je jednoduchý, a to je systém prežívania na surovej, vegánskej strave, čo znamená jesť prevažne a predovšetkým ovocie a zeleninu. Mali by ste si dávať na začiatku pozor, pretože môžete po prechode na tento typ stravy pribrať, no nemali by ste všetko svoje úsilie zahodiť len pre pár kilogramov. Len čo sa telo doslova „preprogramuje“ na takýto typ stravy, aj váha pôjde dole, ale musíte počkať na ten čas, kým telo bude pripravené na zmeny a prestane byť v strese z rôznych diét.

Vlastne počas celého dňa konzumujete len ovocie a zeleninu, sem tam môžete aj orechy, no nesolené. Zamerajte sa na taký druh ovocia, ktorý má mnoho kalórií a nebojte sa ich! Potrebujete predsa energiu na normálne fungovanie. Pripravte sa na to, že budete jesť veľké množstvá potravím, aby ste sa zasýtili. A po stanovenej hodine pokračujete na vysoko sacharidových jedlách, ako sú cestoviny s vegánskymi omáčkami, zemiaky alebo ryža. Uvidíte, ako sa vám týmto životným štýlom obráti celý svet na ruby.

Foto: pixmac.sk, –b– – flickr