Trápia vás kilogramy navyše? Vyskúšali ste nespočetné množstvo diét a nič nepomáha? Ak sa zásob tuku nedokážete zbaviť vlastnými silami, nezúfajte. Aj pre vás existuje riešenie – navštívte redukčný pobyt.

Redukčné pobyty sa tešia stále väčšej obľube a môžu sa pochváliť skvelými výsledkami. Naučíte sa zásady správneho stravovania a primeraného pohybu. K dispozícii máte skúsených inštruktorov, ktorí vám so všetkým ochotne pomôžu. Redukčný pobyt by vám mal pomôcť nielen zbaviť sa nadbytočných tukových zásob, ale hlavne si osvojiť princípy zdravého životného štýlu, ktorý si prenesiete do bežného života.

Základným prvkom redukčného pobytu je správne, teda racionálne stravovanie. Jedlo je podávané pravidelne a spĺňa podmienky zdravej výživy. Druhým hlavným aspektom je pohyb. Správnu dávku jedla vám pomôže naordinovať dietológ, ktorý vezme do úvahy všetky telesné dispozície. Okrem toho môžete svoje problémy konzultovať s fyzioterapeutom či nutričným terapeutom. Súčasťou pobytu sú očistné a pitné kúry. Určite nám dáte za pravdu, keď tvrdíme, že bez pohybu sa chudnúť jednoducho nedá. Pravidelná návšteva fitnescentra je nevyhnutnosťou. Veľkej obľube sa tešia fitlopty, pilates, aerobic, gymnastika, zumba či joga. Nie nadarmo sa hovorí, že najzdravším druhom pohybu je chôdza. Preto sú súčasťou redukčných pobytov prechádzky do prírody a turistika. Pri pohľade na prekrásnu prírodu zabudnete na všetky starosti a problémy. Slnečné lúče, žblnkot potoka a spev vtákov pôsobia ako balzam na dušu.

Nesmieme zabudnúť na plávanie, ktoré posilňuje viaceré svalové skupiny. Okrem toho sú v balíčku redukčných pobytov obsiahnuté aj špeciálne služby. Môžete tu nájsť zoštíhľujúce masáže so zábalmi alebo anticelulitídové masáže. Veľmi účinné je ošetrenie problémových miest ultrazvukom či odtučňovací zábal z morských rias. Rekondičný pobyt však nie je len o námahe, ale aj relaxačných aktivitách. Doprajte si uvoľňujúci perličkový alebo bylinkový kúpeľ či masáž s éterickými olejmi. Z redukčného pobytu môžete prísť nielen štíhlejší, ale aj krajší. Týka sa to najmä žien. Ako? Riešenie je jednoduché. Doprajte si skrášľovacie procedúry. Navštívte kozmetické či kadernícke štúdium a prekvapte seba aj svoje okolie. Úspech redukčného pobytu závisí od vašej chuti a odhodlania bojovať s nadbytočnými tukovými zásobami. Každá námaha sa vyplatí.