Je voľno, vám blikla smska, že výplata je na účte a pri pohľade do vášho šatníka sa vám chce plakať. Voľba je jasná. Voláte kamarátke a obe mierite do nákupného centra. Po hodine pobehovania hore dole, dáte obchodom ešte šancu a potiahnete ďalšiu hodinu, či dve. Nakoniec skončíte pri káve, sklamaná, že vaša nákupná taška obsahuje len biele tielko a nákup z Billy.

fashion-show-1746581_1280

Prečo je to tak?

Ako je možné, že v dnešnej dobe, keď sa na nás valia hory oblečenia z každej predajne, odchádzame z obchodných centier sklamané a znechutené? Predsa nie je možné, aby sme si pri takom množstve oblečenia nevybrali. Nuž, možno je to práve preto. Nebudeme si klamať a na rovinu si priznajme, že každá z nás chce byť jedinečná a iná. Každá chce vytŕčať z davu a počúvať aká je krásna a štýlová. Musím však poznamenať, že vďaka spôsobu, akým sa móda v posledných dekádach vyvinula, je to čoraz ťažšie. Trh je jednoducho preplnený.

Pasová výroba

Dni kedy aj veľké módne domy ako Chanel, Dior, či Dolce & Gabanna, vytvárali len jednu kolekciu za sezónu sú už dávno preč. Móda sa prestala považovať za umenie a dôležitejšia je zrazu kvantita ako kvalita. Ženy si prestali vážiť ozajstné módne kúsky, tie prestali byť originálne a tak, aby dizajnéri a návrhári uspokojili davy, začali vytvárať vo veľkom. O bežných, dostupných značkách ani nehovoriac. Tie sa snažia uspokojovať zákazníkov takmer každý mesiac. V jeden týždeň si vyhliadnete „tie perfektné džínsy z výkladu“, no ďalší tam už nie sú, pretože prišla nová kolekcia.

shopping-mall-1316787_1280

Nevyhadzuj! Prerábaj.

Ako teda ostať originálnou? Ako vystúpiť z davu a byť módnou ikonou? Odpoveď je v podstate veľmi jednoduchá. Riešením sú takzvané RENEWALS. Veľmi vznešený názov pre úplne obyčajné slovné spojenie veci zo sekáča. Nie sú to však úplne „sekáčoidné“ veci. Pointa v tom celom je, že tieto veci „ z druhej ruky“ sa majú pretvárať a dotvárať, aby vyzerali ako nové . Nerozumiete? Čo ak by ste v sekáči našli úplne obyčajnú bielu blúzku? Asi by ste si povedali, že takých máte dosť a viac vám netreba. Predstavte si však, žeby ste tejto blúzke prišili na ramená zopár koráliek, límce spojili retiazkou, a spodok olemovali nejakou peknou stuhou. Všetko farebne zladili a voilá, dielo je na svete. A viete, čo je na tom najlepšie? Táto nová blúzka je len jediná svojho druhu a je vaša.

pins-640209_1280

ECOfriendly

Renewals nemajú len estetickú úlohu. Hlavným posolstvom je tiež ochrana životného prostredia. Často sa stáva, že oblečenie, ktoré nenosíme, ide buď v lepšom prípade na charitu, alebo v tom horšom, rovno do koša. Nie vždy je však toto oblečenie hodné smetiaku. Nepoškodené oblečenie má ešte šancu, no tú by sme mu museli dať. Preto si vždy premyslime, či sa s tým tielkom nedá niečo urobiť. Alebo či sú naozaj už tie nohavice nemoderné. Niekedy stačí len málo, aby sa z fádneho oblečenia stalo nové a štýlové. A príroda sa vám sa za to vrelo poďakuje.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!