Roldor patril ešte pred pár rokmi medzi neznáme pojmy. Dnes ho s obľubou využívame pri zariaďovaní interiéru. Vyznačuje sa skvelým dizajnom a čo je najhlavnejšie, šetrí priestor. Poznáme ho predovšetkým pod pojmom vstavané skrine. Vstavané skrine sú však len zlomkom z ponuky systému roldor.

Pozrime sa teda na roldor obsiahlejšie. Čo v sebe tento pojem ukrýva? Roldor môžeme charakterizovať ako systém vstavaných šatníkov, skríň a úložných priestorov s posuvnými dverami, ktoré sú zhotovené na mieru, teda priamo podľa požiadaviek zákazníka. Nesmieme zabudnúť na prechodové dvere v rôznych variantoch a pevné priečky. Šatníky a skrine sa vyznačujú rozmanitou šírkou a výškou, veľmi často siahajú až po strop. Prednosťou je prepracovaný kolieskový posuvný mechanizmus, ktorý sa vyznačuje nehlučnosťou. Roldor je využívaný nielen v domácnostiach, ale aj podnikateľských a verejných priestoroch.

Roldor je ideálnym riešením pre domácnosti. Kuchyne, spálne, predsiene, kúpeľne a pracovne zariadené systémom roldor šetria priestor a dodávajú skvelý a jedinečný dizajn. Úspešne sa využíva pri zariaďovaní podkroví, pracovní alebo samostatných šatní. Roldor je efektívnym riešením pre kancelárske priestory, pretože sa dá využiť nielen ako skriňa či úložný priestor, ale aj pevná priečka alebo prechodové dvere s posuvným systémom, ale aj bez spodnej koľaje čí rámov. Je súčasťou vybavenia recepcií a zasadačiek.

Roldor využíva výlučne kvalitné materiály. Základom sú oceľové a hliníkové profily v rôznych farbách s možnosťou kombinácie. Dekory sú vyhotovené vo viacerých prevedeniach. Medzi klasiku alebo akýsi štandard možno zaradiť odtiene buk, dub, borovica, jelša, čerešňa alebo orech. Výplne sa štandardne vyrábajú z laminovanej drevotrieskovej dosky resp. korpusu v rôznej šírke. Opticky miestnosť zväčší vstavaná skriňa so zrkadlovou výplňou. Zrkadlá vo viacerých farebných odleskoch sú chránené fóliou, ktorá pri prípadnom rozbití zabráni akýmkoľvek zraneniam. Roldor je teda absolútne bezpečným systémom. Sklá vstavaných skríň a šatníkov či pevných priečok možno zvoliť priehľadné alebo nepriehľadné. Okrem zrkadiel a skiel sú obľúbené kombinácie s bambusom či rattanom, zriedkavejšie sa využívajú koženky a kovolamináty. Do detskej izby sú vhodné fototapety s rozprávkovými motívmi.

Ak patríte medzi menej odvážnych a ste vyznávačom klasiky siahnite po jednoduchých líniách a neutrálnych kombináciách. Ak naopak chcete do miestnosti odvážne prvky, roldor myslí aj na vás. Ponúka možnosti zaujímavého rozčlenenia miestnosti s možnosťou použitia výrazných prvkov alebo odľahčených policových systémov či drôteného programu.

Foto: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!