Nedávno uplynulo 100 rokov od udalosti, ktorá postihla tú bájnu loď Titanic. Bola to kráska medzi loďami a tou ostala dodnes. Honosná, veľká, vzbudzujúca rešpekt i obdiv zároveň a mnohé ďalšie prívlastky, ktoré dostala v priebehu vekov.

Napriek jej tragickému koncu sa dnes plavba loďou považuje za žiadanú luxusnú dovolenku, ktorej čaro a pôvab nespoznáte, pokiaľ sa sami na palube takej lode neocitnete. Rôznorodá exotika krajín a prímorský vzduch len umocnia čaro dovolenky na lodi. Niet sa čoho obávať.

Čo vás čaká, čo vás neminie

Dnes je to o dokonalej bezpečnosti a hlavne o vašom pohodlí. Samotná loď dnes predstavuje plávajúci rezort, v ktorom nájdete zábavu i oddych vo forme kvalitných služieb. Môžete si byť isté, že bude o vás dokonale postarané od chvíle, čo nastúpite na palubu. Zo širokej škály poskytovaných služieb vás čaká komfortné ubytovanie v kajutách, vynikajúca kuchyňa, obchody, bazény, kúpele, fitnescentrá, salóny krásy, kiná, kaviarne, bary, diskotéky, kasína, živá hudba, fascinujúci nočný život – každá z vás si samozrejme vyberie podľa vlastnej chuti. Okrem už spomínaného oddychu vám cesta loďou ponúka možnosť, akú vám bežná dovolenka neposkytne, a tou je dynamika. Zatiaľ čo vy oddychujete alebo sa bavíte v priestoroch lode, váš hotel na mori cestuje a pripravuje program, s ktorým máte možnosť objavovať množstvo nádherných destinácií. Profesionálny prístup zamestnancov vám zabezpečí na každý deň výlet na pevninu.

Kam vás vietor zaveje

Výletné lode alebo lode snov sa zvyčajne plavia na pravidelných okružných trasách podľa ročných období.

Od jari do jesene sú to tradičné a obľúbené plavby po Stredozemnom mori. Od apríla do novembra sa pohybujú na najkrajších trasách z talianskych prístavov ku gréckym ostrovom a do Turecka, prípadne západným Stredomorím na Maltu, Baleáry, do Tuniska a Španielska. Výlety plné slnka to sú zase Kanárske ostrovy, Egypt, Grécko alebo Cyprus. Výletné plavby sú organizované aj počas krátkeho severského leta ako osviežujúce plavby do Nórskych fjordov, na Island alebo k pobrežiu Baltického mora.

Na jeseň väčšina lodí smeruje do teplejších destinácií a cez Atlantik.

Cestovať loďou je možné aj cez zimu. Pokiaľ sa chcete zohriať napríklad v decembri, príjemnou voľbou bude určite Karibik. Milióny turistov lákajú prekrásne pláže karibských ostrovov Guadeloupe, Martinique, Svätá Lucia, Tortola, Antigua, Dominikánska republika, Barbados, Aruba, Isla Margarita, Honduras, Kajmanie ostrovy. Pri plavbe ku krásam Karibiku môžete navštíviť i legendárne Miami na Floride.

Pokiaľ ste dobrodružný typ ženy, určite vám pohladí zmysly výletná plavba na Aljašku. Nalodíte sa v kanadskom meste Vancouver, ktoré vás očarí prekrásnym pobrežím a multikulturalitou. Ak máte záujem o ďalšiu exotiku, sú pre vás určené plavby Hawai, Emiráty, Omán, Bahrajn. V prípade, že vás láka podmanivá krása južnej Ázie, vydajte sa loďou zo Singapuru do Indonézie, Vietnamu, Bornea alebo Malajzie. Perličkou pre tie náročnejšie sú plavby k mestám Sydney, Hongkong či Šanghaj. Očarujúca je Austrália, Nový Zéland či Latinská Amerika.

Na palube výletnej lode stretnete ľudí rôznych vekových kategórií. Čoraz viac sa zvyšuje počet mladých párov a ľudí na svadobných cestách. Stretnete tu skupinu relaxujúcich mladých ľudí, rodinku dovolenkujúcu s deťmi i dôchodcov. Novým trendom sú aj obchodní partneri na pracovnom stretnutí. Spoznáte zaujímavých ľudí zo všetkých kontinentov, vymeníte si cestovateľské zážitky a príhody ľudí z rôznych kútov Zeme.

Všetko to čaro jednej plavby v sebe nesie jeden spoločný cieľ, a tým je každého jedného účastníka zabaviť, zregenerovať a ponúknuť mu poznanie ďalekého sveta. A tak vám výlet loďou ponúka všetko, čo vás napadne. Možno aj sladké ,,ničnerobenie“….

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor: SAM Cheong

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!