Ak ste čerstvo zamilovaná a uvažujete nad spoločnou dovolenkou, potom nájdete iste romantiku v Toskánsku. Nachádza sa v strednom Taliansku neďaleko Tyrhénskeho mora. Je to veľmi pôvabný región s nádhernou prírodou, úrodnými oblasťami a veľmi príjemnou klímou. Na severe susedí s provinciou Emilie-Romagna a Ligurií, na východe s Ubriou a Marche a na juhu s Laziem.

Toskánsko je kraj s veľmi bohatou históriou, ktorá na vás dýcha z každého kúta tejto nádhernej krajiny. Stredoveké náhorné mestečká vás zavedú akoby mimo súčasnosti, mimo chaosu dnešného sveta. Na prosto vás pohltia. Nachádza sa tu taktiež množstvo umeleckých diel. Dodnes v Toskánsku nájdete množstvo pamiatok pripomínajúcich miestnych najstarších obyvateľov, Etruskov a Rímanov, prekrásne kostoly a nespočetné množstvo renesančných stavieb.

Tie z vás, ktoré už to šťastie, navštíviť Toskánsko, mali, určite mi dáte za pravdu, že príroda ponúka nádherné scenérie a neuveriteľný pokoj na duši. Doslova reprezentuje rozmanitosť Apeninského poloostrova, ktorú môžete obdivovať na dielach tých najslávnejších renesančných majstrov umenia. Krajina je skôr kopcovitá, nížiny tu budete hľadať veľmi ťažko. Na východe a na severe sa dominantne týčia Apeniny, na severozápade potom môžeme pozrieť na Aquánske Alpy. Toskánske pobrežie je ďalším zázrakom. Čisté pobrežie omýva krištálové more a je lemované rozsiahlymi piniovými hájmi. Pláže sú po celej dĺžke Toskánska prevažne piesočnatého charakteru. Zátoky tu sú tak romantické, že sa vám nebude chcieť Toskánsko opustiť. Okrem kúpania v mori tu môžete využiť taktiež termálne kúpele. Rovnako ako celé Taliansko, i Toskánsko má svoje preslávené víno. Rozsiahle vinice,kde sa o plody starajú len tí najpovolanejší, nádherné olivové háje, to všetko je pre zaľúbených to pravé potešenie tela i ducha.

V Toskánsku väčšinou prevažujú malebné dedinky plné tradičných farebných domčekov, uličky sú romanticky úzke, ľudia veľmi prívetiví. Akoby to ani nebola súčasnosť. Ak chcete ujsť z reality, tak toto je tá správna voľba. Úzke cestičky, vedúce k usadlostiam na vrcholkoch, sa kľukatia krajinou medzi zelenenými stráňami, vinicami, olivovými hájmi a alejami. Dedinské statky, panské sídla a stredoveké osady, sú doposiaľ nedotknuté, a tak máte možnosť sa vrátiť do minulosti.

Na svete nie je mnoho miest, ktoré by mali také kúzlo, ako práve Toskánsko. Zaujalo ľudí po celom svete, a to práve vďaka svojej jedinečnej a čistej krajine plnej zelenajúcej sa trávy, voňavých rastlín, lesov a hájov. Čo je teda pre toskánsku krajinu to najtypickejšie? Pri prechádzke toskánskou dedinou budete stretávať krásne staručké dedinské domčeky vo farbách hliny, olivovníky, tieňace pinie, vinice, ktoré sa prispôsobujú terénu a zachovávajú tak prírodný krajinný ráz. A to je to, čo potrebuje každá zaľúbená žena, či žena ktorá má v sebe kus romantiky. Či ste teda sama – romantička alebo máte po boku svojho milovaného partnera, potom už netreba naozaj váhať, ale baliť kufre.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor: Andrés Nieto Porras

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!