Pamätáte sa ešte na kanadskú rebelku Avril Lavigne? Hoci niekoľkokrát zmenila farbu svojich vlasov, na vyrovnávanie vlasov pomocou žehličky, nedala dopustiť! Pred pár rokmi spôsobila hotový prevrat, keď zaviedla tzv. módu vyžehlených vlasov; rovné vlasy sa okamžite stali hitom roka! A v móde, sú aj v súčasnosti! Aby však vaše vlasy vyzerali rovnako pôvabne, musíte najprv vedieť, čo starostlivosť o vlasy predstavuje!

Kvalitná žehlička na vlasy – 80% úspechu!

Ak sa povie, žehlička na vlasy, väčšine z nás sa vynorí predstava keramickej žehličky, ktorá v súčasnosti patrí k najobľúbenejšiemu typu vlasových žehličiek. Kvalitné keramické žehličky na vlasy poskytujú mnoho výhod; v porovnaní s inými typmi žehličiek, teplo vedú priamo od vlasových korienkov až po vlasové končeky. Takýmto rovnomerných rozptýlením tepla, sa efektívne predchádza tzv. „prehriatiu“ vlasových prameňov; keramická žehlička zároveň vlas neláme ani nevysuší. Menej využívaná, no rovnako vhodná na žehlenie vlasov, je teflónová žehlička na vlasy, ktorá uľahčuje kĺzanie žehličky po vlasoch, čím uľahčuje vyrovnávanie vlasov, pričom nenarúša prirodzenú štruktúru vlasových pramienkov. Predovšetkým v kadernícky salónoch, sa používa skutočne exkluzívna titánová žehlička na vlasy, zvyšujúca účinnosť vyrovnávania vlasov až o 30%! Takéto žehlenie vlasov je teda veľmi rýchle, praktické a inteligentné – žehlička z titánu je totižto často označovaná ako žehlička na vlasy s nastaviteľnou teplotou.

Nielen materiál žehličiek je rôznorodý; otázku výberu treba riešiť aj pri probléme – žehlička na vlasy s nadstavcami alebo žehlička na vlasy s ionizátorom? Ten prvý typ žehličky, má skôr široké praktické uplatnenie, vlasový účes možno meniť podľa počtu nadstavcov; použitie druhého typu žehličky chráni vlasy pred vysušením, vlasy nezelektrizujú a výsledkom sú krásne, lesklé vlasy.

Doplňujúca starostlivosť – 20% úspechu!

Aby vám radosť z vyrovnaných vlasov vydržala, dôležitou súčasťou starostlivosti o vlasy, je špeciálna vlasová kozmetika, ktorá posilní vlasy, vyrovná ich povrch a udržuje rovnú štruktúru jednotlivých pramienkov. Už pri umytí vlasov, po šampónovaní aplikujte na mokré vlasy, vyhladzujúci, ochranný krém na vlasy. Po žehlení, nepoužite lak na vlasy, ale účes zafixujte nezmývateľným vlasovým sérom.