bottomLeto sa, našťastie, nedá oddialiť, o pár týždňov nám zaklope na dvere v celej svojej kráse, ale aj páľave. Hodíme sa do plaviek, na hlavu si dáme klobúk proti úpalu a zatvárime sa, že život je len jedno veľké letné osvieženie. Ani si nestihneme dvakrát pretrieť pokožku krémom so skutočným UV faktorom a roztopašný smiech nás hneď a zaraz prejde. Že prečo? Lebo sme si v zime nedávali pozor na stav našich stehien a zadku.

Žiaľ, ani leto nedokáže šibnutím čarovného prútika vykúzliť z našich prilepených celulitíd jednu neodolateľnú pastvu pre oči, no rýchlymi detoxikačnými šťavami z čerstvého ovocia a niekoľkými šálkami zeleného čaju sa ženské pozadie aspoň sčasti prispôsobí aktuálnym letným požiadavkám. Samozrejme, že pravidelný pohyb je nevyhnutnosťou, no každá z nás si ho vysvetľuje po svojom. Nestačí len poskakovať po obchodných centrách a raz do mesiaca sa tváriť, že beh na dlhé trate máme v malíčku, ale cvičiť treba celým svojím telom a celou svojou váhou. Aby sme počas horúcich dní predišli neželaným depkám a smútočným pohľadom do zrkadla, rozhýbme aspoň tie najproblematickejšie partie na ženskom tele – stehná a zadok.

Milé dámy, rýchlo si zaobstarajte mäkkú podložku, fľašu s čerstvou vodou a ľahnite si na brucho. Nezabudnite pravidelne dýchať a naladiť sa na dobrú tanečnú hudbu. Takže dúfam, že už seriózne ležíte na bruchu, opierate sa o lakte a špičky nôh. Pomaly dvíhajte celé telo tak, aby ste mali nohy a trup v jednej rovine. Vystierajte raz pravú, potom ľavú nohu, pričom jedno vystretie nech zotrvá aspoň 20 sekúnd.

Teraz si ľahnite na chrbát, ruky majte voľne položené pri tele a nohy pokrčte v kolenách. Ľavé chodidlo oprite o pravé koleno, napnite zadok a pomaly ho dvíhajte zo zeme. V krajnej polohe vydržte aspoň 10 sekúnd a vráťte ho opäť na podložku. Nohy vymeňte a cvik opakujte aspoň 5-krát každou nohou.

Postavte sa, pokrčte pravú nohu dozadu, pričom dbajte o to, aby kolená boli v jednej úrovni. Ťahajte pätu pokrčenej, teda pravej nohy čo najbližšie k zadku. Cvik opakujte aspoň 15-krát a potom precvičujte ľavou nohou. Želáme Vám pohodové cvičenie a príjemný pocit v plavkách!

Foto: pixmac.sk, Gatanass – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!