santoriniAk ste počas Vianoc nemali dosť rozprávkovej atmosféry, cítite sa unavene, vyčerpane a chýba vám skutočné dobrodružstvo, doprajte si relax na gréckom ostrove Santorini. Aj keď aktuálna teplota vzduchu a vody nie je priaznivá, cestovateľské zážitky sa nemusia odvíjať len od karimatky na pláži a nachytaného bronzu na pokožke. Ostrov Santorini má tú výhodu, že je jedinečným sám o sebe a v turistoch zanechá príjemné dojmy, aj keby ich za nechtami štípal mráz. Radí sa k najluxusnejším, najdrahším, ale zato aj k najkrajším dovolenkovým destináciám v Grécku, ktorým sa nevyrovnajú ani niektoré z exotických častí v Tichomorí.

Využite možnosť, že grécky ostrov Santorini nie je na druhom konci sveta a pritom zažijete pravý exotický luxus. Nachádza sa v súostroví Kyklady, svojou rozlohou patrí k menším ostrovčekom, ktoré sú však veľké svojím duchom. Santorini je významné svojím tvarom, ktorý ovplyvnil výbuch sopky v 15. storočí. Pripomína stred kráteru, čím sa umocňuje jeho magické čaro. To si môžete užiť aj výhľadom z miestnych hotelov alebo plavbou na lodi, po ktorej budete mať pocit, že vstupujete do vulkánu.

Ostrov Santorini je ovplyvnený kykladskou kultúrou, typická je preň modro-biela architektúra a obydlia vtesané priamo do skál. Tieto a mnohé ďalšie výjavy ostrova sú dôkazom, že prechádzka po tomto ostrove vzbudzuje skutočne rozprávkové pocity. Romantiku vo dvojici vyhľadávajú mladí snúbenci alebo mladomanželia práve v severnom meste Oia.
O tomto meste sa nesú správy, že ponúka najkrajší výhľad na západ Slnka, a tým zaľúbencov motivuje aj ku krásnym fotografickým námetom. Romantickosť, respektíve mystickosť môžete zažiť aj na pláži v stredisku Perissa. Pokrýva ju čierny piesok, ktorým sa jednoznačne završuje magickosť ostrova Santorini.

Ak vás začne nudiť plážová pohoda, skočte alebo skôr vybehnite si do hlavného mesta Fira. Keďže je situované na 260 metrovom útese, turistov hneď prekvapí svojou vstupnou bránou – šliapaním do strmého svahu. Ako ste si mohli prečítať, ostrov Santorini je zážitkom samým o sebe. Preto neváhajte a skočte si na pár dní do tejto rozprávkovej časti zeme!

Foto: pixmac.sk, unicellular – flickr