Pri starostlivosti o pleť a telo sa nesmie zabúdať na ruky. Táto nechránená časť tela je totiž neustále vystavovaná umývaniu vodou, svetlu a hlavne vplyvom počasia, ktoré je v týchto dňoch chladné, takže sa ruky rýchlo vysušujú. Vplyvom nielen týchto nepriaznivých faktorov pokožka na rukách starne rýchlejšie ako na ostatných častiach tela, preto by ste jej mali venovať náležitú pozornosť a intenzívnejšiu starostlivosť, najmä počas zimy.

Jedným zo spôsobov, ako ochrániť ruky pred vonkajším prostredím, je používať vždy rukavice! Chlad dokáže pokožku rúk, ktorá je veľmi tenká a jemná, doslova zničiť, preto vždy, keď sa chystáte ísť do chladného počasia, dajte si teplé rukavice! To isté platí i pri domácich prácach. Pokožku rúk treba chrániť i pred čistiacimi a pracími prostriedkami, kedy vám dobrú službu spravia gumené rukavice, vďaka ktorým sa vaše ruky nedostanú do styku s týmito „chemikáliami“.

Umývanie rúk niekoľkokrát denne je nutnosťou. Dôležité je, čím si ruky umývate. Jednoznačne nie je dobré mydlo, ktoré vás síce zbaví baktérií, ale pokožku veľmi vysušuje. Dnešný trh už ponúka množstvo kvalitnejších krémových mydiel, ktoré navyše hydratujú pokožku. Vyberajte si predovšetkým tie, ktoré obsahujú prírodné oleje.

Ďalšou alfou a omegou je krémovanie rúk. Po každom umytí, ráno, pred spaním alebo jednoducho vtedy, kedy si na to spomeniete, si treba ruky krémovať! Pravidelné krémovanie zabezpečí rukám hydratačné látky, zvýši prirodzené ph a zbaví vysušovaniu pokožky. Aj v tomto prípade si voľte krémy s prírodnými zložkami napr. s prídavkom bambuckého masla, ktoré pokožku perfektne zjemní a vyživí. Aby sa krém lepšie vstrebal do pokožky, pomôže vám jeden trik, a to pravidelná niekoľkominútová masáž rúk, vďaka ktorej sa vám ruky lepšie prekrvia a uvoľnia. Po nanesení hydratačného krému masírujte pokožku rúk aspoň pred spaním 10 minút, a ráno sa môžete tešiť z krásnej pokožky.

„Maskujte“ si ruky! Dnes sa používa maska nielen na tvár, ale aj na ruky! Obzvlášť v zime je dobrá maska, ktorú si môžete na celú noc naniesť v hrubej vrstve na pokožku a zabaliť rukavicami. Môžete si vybrať z množstva masiek na rúk, ktoré zjemňujú, regenerujú, vyživujú či hydratujú pokožku. Ak nemáte po ruke žiadnu masku, choďte si po ňu do kuchyne! Pomôže vám troška olivového oleja, ktorý si vmasírujte do pokožky na noc a zabaľte do rukavíc. Ak sa chcete zbaviť odumretých buniek či nepekných šupín, pomôže vám masírovanie rúk s kvapkou olivového oleja a cukru.

Cestu ku krásnym rukám vám skráti i pravidelné cvičenie. Jedným z cvikov, ktorý vám zaručí krásne prekrvené a pružné ruky, je otváranie a zatváranie rúk desaťkrát za sebou alebo krúženie rukami v zápästiach do jednej a druhej strany.

Negatívny vplyv na pokožku rúk majú aj fajčenie, cigarety, zlá životospráva a stres. Ich vyhýbaním a pravidelnou starostlivosťou sa postaráme o krásnu pokožku rúk, ktorá bude vašou vizitkou.

Foto: FreeDigitalPhotos.net

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!