Ak to myslíte s diétou úplne vážne, nemali by ste si strážiť len to, čo jete, ale aj to, čo pijete. Doprajte si lahodné nápoje, ktoré sú zdravé, zaženú hlad i chute na sladké a hlavne vám pomôžu s nejakým tým kilom dolu!

Prečo piť čerstvé šťavy a nekonzumovať len celé plody? Šťavy z čerstvého ovocia sú lepšie stráviteľné a telo si z nich dokáže vziať viac, až 4x viac vitamínov ako z celých plodov. Odšťavněním ovocia či zeleniny síce odstránite z plodov nerozpustnú vlákninu, tá ale obmedzuje vstrebávanie živín. Rozpustná vláknina v šťave zostane a o pozitívne účinky na zdravie tak určite neprídete. Čerstvé ovocie telo vstrebáva niekoľko hodín, čerstvé šťavy iba niekoľko minút! Organizmus sa tak môže sústrediť na očistu tela ďaleko rýchlejšie.

ananasova-stava-chuti-skoro-kazdemu

1. Ananásová šťava

Ananás je veľmi obľúbený vďaka svojej sladkej chuti a tak aj ľahko zaženie “chúťky”. Jeho nízka kalorická hodnota hrá v náš prospech, môžeme si ho preto dopriať kedykoľvek. Ananás obsahuje tiež enzým zvaný bromelín, ktorý štiepi bielkoviny a napomáha tak s trávením a odstránením odpadových látok z tela.

Ingrediencie:

1/2 stredného ananásu

Postup:

ananás nakrájame na menšie kúsky a vložíme najlepšie do šnekového odšťavovača. Čerstvú šťavu ihneď podávame.

nebojte-sa-ani-paradajok

2. Paradajková šťava

Paradajky sú bohaté na vitamín C, chróm a vysoký podiel vlákniny. Vďaka tomu zamedzujú vzniku pocitu hladu a udržujú stálu hladinu cukru v krvi. Pikantné prísady (chilli a korenie) a bielkoviny (jogurt) vám pomôžu s rýchlejším spaľovaním tukov.

Ingrediencie:

100g čerstvých paradajok alebo cherry paradajok

3 lyžice bieleho nesladeného jogurtu

štipka chilli

štipka soli

štipka čierneho korenia

voda

Postup:

Všetky ingrediencie vložíme do mixéra a zmixujeme dohladka. Vodu prilievame postupne podľa požadovanej hustoty.

nedrzte-diety-urobte-si-cerstve-napoje-z-ovocia-a-zeleniny3. Domáca citronáda so zázvorom

Citrusy sú pri diéte obľúbené, pretože ich kyslá chuť krotí naše chute, zároveň “nakopne” metabolizmus a urýchľuje štiepenie tukov. Nielen citrusy, ale aj zázvor je výborným prírodným antioxidantom a je bohatý na vitamíny.

Ingrediencie:

2 citróny

1 limetka

1 menší kúsok čerstvého zázvoru

1 celá škorica

med alebo trstinový cukor

voda

ľad

Postup:

Citróny a limetku odšťavujte najlepšie pomocou citrusovača. Zázvor nakrájajte na plátky, vložte do menšieho hrnca, pridajte škoricu, zalejte vodou a nechajte prejsť varom. Vďaka tomu zázvor zmäkne a pustí svoju šťavu. Nechajte vychladnúť. Následne všetko prelejte do džbánu, dolejte vodou, pridajte med alebo trstinový cukor podľa chuti, ľad a dôkladne všetko premiešajte.

Pre dosiahnutie maximálneho efektu diéty odporúčame kombináciu vhodného jedla, nápojov a nezabúdajte na pohyb! Prajeme rýchle a úžasné výsledky!