Trápite sa s opuchnutými očami? Pohľad do zrkadla vás desí a už neviete, čo s tým? Už viac nechcete počúvať, ako unavene vyzeráte?

Žiaden problém, niekedy je totiž riešenie omnoho bližšie, ako by sa mohlo zdať. Trebárs aj vo vašej kuchyni.

Efektívne domáce spôsoby na redukciu opuchnutých viečok

Nie vždy musí byť riešenie drahé a nedostupné. A tak, ako existujú možnosti, ako si dopomôcť k zväčšeniu pŕs prirodzene a bez šikovných rúk plastických chirurgov, sú triky aj na domácu liečbu opuchov očí a kruhov pod nimi. My vám odporúčame vyskúšať tieto kúry…

Studená voda proti opuchom očí

Občas skutočne postačí len studená voda. Kruhy pod očami sa zvyčajne tvoria v dôsledku chybného obehu tekutín v tvárovej časti, pričom práve studená voda cievy sťahuje a dokáže  opätovne naštartovať obeh tekutín, čím sa opuchnuté dolné i horné viečka viditeľne zredukujú. Na zvýšenie účinku možno do vody pridať aj ľad.

Proti opuchnutým viečkam aj s lyžičkou

Čuduj sa svete, no lyžičky nie sú iba na jedenie. Sú tiež veľmi účinným prostriedkom na redukciu kruhov pod očami, hoci iba dočasne. Postačí ich len ochladiť, zatvoriť oči a na ne priložiť zakrivenou stranou ochladené lyžičky.

Spevnite si kožu pod očami pomocou vaječného bielka

Zázrak na opuchnuté viečka menom vaječný bielok. Áno, dobre čítate, bielok z vajíčka je skutočne schopný citlivú kožu v okolí očí spevniť a vyživiť.

Postačí oddeliť bielok od žĺtka a následne ho vyšľahať na tuhý sneh. Ten si potom prstami jemne aplikujte na opuchy okolo očí. Nechajte ho na očiach pôsobiť približne dvadsať minút, kým sneh nestvrdne. Z tváre si ho zmyte studenou vodou.

Foto: pixabay.com