Z každej strany na nás takzvaní odborníci tasia kdeaké predpotopné diéty, ktoré sľubujú dobre že nie dvadsať schudnutých kíl za týždeň. Ešte stále im veríte a skúšate ich? Nečudo, každá chceme vyzerať čo najlepšie, každá sa chceme páčiť a každá chceme mať postavičku tip top a preto sa nestránime okatým bludom.

Najnovšou hory-doly sľubujúcou redukciou tukov je citrónová diéta. Napodiv, skrýva sa za ňou viac jedla ako obsahuje jej názov. Nie je ešte davom odskúšaná, a teda nie sú ani potvrdené, či naopak vyvrátené, jej účinky, no sľubuje päť kilogramov úbytok na váhe za týždeň. Lákavé, nie?

Celou podstatou tejto diéty je pitie vody s citrónom, no nie len to! Nemusíte sa teda báť, že budete musieť svoju celodennú stravu obmedziť len na pitie citrónovej vody a tým sa váš príjem energie končí. Ste na omyle! Je jasné, že aspoň nejaké škrtacie opatrenia by ste mali urobiť, no ako podmienka to stanovené nie je. Či to bude mať nejaký konečný dôsledok, to známe už, bohužiaľ, tak isto nie je.

Citrónová diéta má trvanie dva týždne, za ktoré spotrebujete rekordných štyridsaťosem citrónov. Počiatočný, prvý deň diéty vypijete pohár vody s vytlačenou šťavou z jedného citróna, druhý dva poháre s dvomi citrónmi, tretí s tromi. Tak pokračujete až do šiesteho dňa. Na siedmy deň vypijete desať pohárov vody, no len s tromi citrónmi a jednou lyžičkou medu.

Na ďalší deň, teda ôsmy, pokračujete systémom obrátenej pyramídy. Najprv vypijete šesť pohárov vody so šiestimi citrónmi, potom päť pohárov s piatimi citrónmi, až sa dostanete na úroveň jeden – jeden. Deň, ktorý bude nasledovať po ňom, vypijete znova desať pohárov vody s tromi citrónmi a lyžičkou medu.

Ak sa rozhodnete túto diétu vyskúšať, asi po tých dvoch týždňoch budete mať vody, žltej farby, citrónov a vytláčania akurát tak dosť, no čo ukáže váha vás môže, ale ani nemusí prekvapiť. Zvážte, či sa na skúšku diéty odhodláte a vyskúšate ju, alebo len nad ňou, ako nad jej podobnými sestrami, mávnete rukou a necháte ju pre iných naivných chudnúcich.

Výhodou tejto diéty je však fakt, že nehlása žiadne rapídne hladovanie a ani výrazné obmedzovanie sa v strave. Samozrejme, že si odpustíte vyprážané jedlá a sladkosti zredukujete na minimum, no jedálníček okato meniť nemusíte. Na jednej strane dva týždne nie sú až taký dlhý čas na pitie citróna s vodou a navyše aj pomôžete svojmu zdraviu, pretože na ráno vám citrónová voda naštartuje metabolizmus, s čím má mnoho ľudí problémy.

Menšou nevýhodou pre vás môže byť väčšie množstvo vypitej vody, ak na pravidelné pitie nie ste zvyknutá. No v konečnom dôsledku je to zase len plus tejto diéty, pretože pitný režim je naozaj dôležité dodržiavať, ak nie pre pocit smädu, tak aspoň pre plynulý chod vašich obličiek.

Diéta je dobrá, navzdory jej neoverenosti, v tom, že nie je nijako výrazne finančne náročná. Citróny nie sú veľkou peňažnou záťažou, dovoliť si ich postupne kupovať určite môžete a už vám nestojí nič v ceste okúsiť novú prevratnú metódu na zhodenie pár kíl.

Neodporúča sa však umelo predlžovať jej trvanie na viac ako dva týždne. Ak vám diéta zaberie a vy zhodíte nadbytočné kilogramy, nemali by ste sa uponáhľať. Je dobré dať si medzi turnusmi citrónov dva týždne pauzu a potom môžete nabehnúť na rituál vytláčania citrónovej šťavy znova a zhadzovať aj naďalej.

Foto: Pixmac.sk, autor: Helen Cook

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!